ŽENSKA KOŠARKA

Hrvatska iznenadila Italiju
Objavljeno 16. studenog, 2017.

Nakon tijesnog domaćeg poraza od Švedske, košarkašice Hrvatske upisale su pobjedu u kvalifikacijama za plasman na Eurobasket 2019. U susretu 2. kola skupine H Hrvatice su kao gost neočekivano svladale Italiju sa 83:71 (16:21, 14:11, 28:15, 25:24). U San Martino do Lupariju Hrvatska je odigrala odličnu utakmicu, a ponovno je briljirao dvojac Marija Režan/Antonija Sandrić. Upravo su njih dvije najzaslužnije za senzaciju, Režan je odigrala fantastičnu utakmicu, ubacila je 35 poena i još upisala 13 skokova. Sandrić je pak dodala 22 poena.

U prvim minutama nije se dalo naslutiti da bi Hrvatska mogla uzeti bodove. Naše su djevojke loše otvorile utakmicu i Italija je lako otišla do 7:0. Nakon zaostatka u prvoj četvrtini naše su do poluvremena uspjele odvesti utakmicu u egal, a onda su eksplodirale u trećoj četvrtini. Veza Sandrić/Režan sjajno je funkcionirala i Hrvatska je otišla na “plus 11”. U posljednjoj dionici hrvatske košarkašice održavale su prednost i San Martino do Lupari napustile s oba boda. Nakon dva kola Hrvatska i Italija imaju po pobjedu i poraz. Na vrhu tablice je Švedska s dvije pobjede, dok su Makedonke posljednje s dva poraza. I. Li.