OSIJEK – DONJI GRAD

Raspucani bijelo-plavi
Objavljeno 13. studenog, 2017.

Napokon su nogometaši Osijeka II odigrali jedan susret u kojem smo vidjeli više pogodaka. Osječani su protiv Međimurja postigli i gotovo polovinu od broja ukupno zabijenih pogodaka do subotnjeg susreta. Trener Osijeka II dobio je za taj susret tri pojačanja iz prve momčadi Lukića, Šimuneca i Marića, jer nije na raspolaganju imao nekolicinu inače standarnih igrača (Ivić, Lišnić, Marin, Žaper...). Ovaj put Osječani su rano, već u 12. minuti, otvorili goste zahvaljujući odličnom soloprodoru Čikvara koji završio preciznim udarcem sa 17-18 metara u donji lijevi kut. No, gosti su se desetak minuta kasnije vratili u utakmicu. U 23. minuti Pajić je ubacio s desog boka, a jedan od najboljih strijelaca trećeligaškog istoka Filip Škvorc glavom je neobranjivo pogodio desni kut 1:1. No, nije dugo trajala radost Međimurja. U 27. minuti Osječani su ponovno došli do prednosti zahvaljujući lukavstvu Marića koji je iz okreta s 20-ak metara iznenadio Galošija i prizemnim udarcem iz okreta poslao loptu gotovo na isto mjesto kao i Čikvar – 2:1. Do odmora osječka momčad još je povećala svoju prednost kada je u 37. minuti u kaznenom prostoru nepropisno zaustavljen Mišković, a najstrožu kaznu u pogodak je pretvorio Marić – 3:1. U nastavku utakmice Osijek II je svoju dominaciju okrunio s još dva pogotka, a mogao je i s ponekim više.

U 59. minuti Mišković je povećao na 4:1, a konačan rezultat postavio je Rajić u 83. minuti nakon jedne od najljepših akcija na utakmici. Ona se razvila po lijevoj strani, a u njezinoj završnici Talys je proigrao Rajića koji je preciznim prizemnim udarcem pogodio malu mrežicu u suprtonom lijevom kutu – 5:1. D. Keler

OSIJEK II 5 (3)
MEĐIMURJE 1 (1)

OSIJEK – Igralište u Donjem gradu. Vrijeme i teren pogodni za igru. Gledatelja: 70. Sudac: Dino Sablić (Stare Plavnice) – 6,5. Strijelci: 1:0 Čikvar (12), 1:1 Škvorc (23), 2:1 Marić (27), 3:1 Marić (38-11m), 4:1 Mišković (59), 5:1 Rajić (83). Žutih i crvenih katona nije bilo.

OSIJEK II: Kukić 6, Lončar 7, Šimunec 6,5, Lukić 6,5, Čikvar 7, Bubalo 6,5, Soldić 6,5 (od 83. Ikić -), Talys 7, Mišković 7,5 (od 66. minute Jakšić 6,5), Ilić 6,5 (od 79. Rajić -), Marić 7,5.

MEĐIMURJE: Galoši 5, Pajić 6, Režić 5,5, Antonović 5, Branilović 5 (od 55. Tkalčić 5), Marcijuš 5,5, Sabol 5, Conjar 5, Šimunić 5 (od 56. Malenović 5), Munivrana 5,5 (od 76. Hlišć -), Škvorc 6.

IGRAČ UTAKMICE: MIRKO MARIĆ (OSIJEK II)