RITMIČKA GIMNASTIKA

Ivi Janjić bronca u Gentu
Objavljeno 13. studenog, 2017.

Trenerica Branka Stojković svoje dvije učenice iz KRŠG-a Rondo, Ivu Janjić i Barbaru Čuljak, vodila je u belgijski Gent, gdje je održano jedno od najkvalitetnijih europskih natjecanja u ritmičkoj gimnastici. Hrvatice u konkurenciji ritmičkih sila kao što su Rusija i Ukrajina, uglavnom nemaju što tražiti, ali u Osijek je ipak stigla jedna medalja. Osvojila ju je sjajna Iva Janjić koja ove godine pomiče granice i na svakom natjecanju oduševljava gracioznošću, ljepotom izvedbe i spretnošću na podiju. Na Happy cupu među djevojčicama 2007. godišta sjajno je odradila višeboj, ali to nije bilo dovoljno za postolje, jer su suci ocijenili kako je to dostatno samo za četvrto mjesto. No, Iva je ušla u veliki finale, bila je među šest najboljih u vježbi s vijačom, te na kraju stigla do bronce. Nakon što je odradila svoju vježbu u društvu trenerice Branke, odmah je krenula prema aerodromu pa je za medalju saznala tek u avionu. No, preuzela ju je sutkinja Barbara Stojković, tako da je bronca na sigurnom u Ivinoj kolekciji. Barbara Čuljak (2006.) u vrlo jakoj konkurenciji bila je 26. u višeboju te 19. u vježbi s obručem. I. Li.