PRVA HMNL

Osječanima drugi uzastopni poraz
Objavljeno 10. studenog, 2017.

Malonogometaši Osijek Kelmea u 5. su kolu Prve HMNL doživjeli drugi uzastopni poraz. Nakon što su za vikend ispustili prve bodove, izgubivši kod kuće od Alumnusa, Osječani su sada morali čestitati i drugom zagrebačkom klubu, Uspinjači, koji je slavio na svom parketu s 3:1.

Bez kartoniranog Dakića, ali s povratnikom u sastav Duvančićem, momčad Marina Smoje nije u prvih 20 minuta uspjela pronaći put do domaće mreže. S druge strane, Zagrepčani su sredinom prvog poluvremena s dva pogotka u nepune četiri minute usmjerili tijek susreta u svoju korist. Najprije se u strijelce upisao Smolić, a potom i Toth pa je Uspinjača na odmor otišla s vodstvom 2:0. Vrlo brzo u nastavku taj je zaostatak prepolovio Duvančić, nakon čega su uslijedili pokušaji Osječana za izjednačenjem. Do njega, ipak, nije došlo, već je na drugoj strani Toth svojim drugim pogotkom u 34. minuti postavio konačnih 3:1 te tako Osijek Kelmeu nanio i drugi poraz u pet dana.

Priliku za popravak osječki će prvoligaš imati već ove subote na novom gostovanju, ovaj put kod Crnice u Šibeniku. G.R.

Uspinjača                             3  (2)
Osijek Kelme                       1  (0)

ZAGREB - Dvorana Sutinska vrela. Gledatelja: 100. Suci: Josip Dujmić (Rijeka), Sendi Soldatić (Potpićan) i Stjepan Lukin (Podstrana). Strijelci: 1:0 Smolić (9), 2:0 Toth (13), 2:1 Duvančić (23), 3:1 Toth (34).

USPINJAČA: Matijević, Toth, Čirjak, Šestić, Banek, Opuhač, Gašparinčić, Ćosić, Uremović, Smolić, Lazanin, Piplica, Janeš, Čurčić.

OSIJEK KELME: Konrad, Mijić, Pandurević, Nospak, Duvančić, Lukenda, Pranjić, Šalaj, Ćurković, Jularić, Petrušić.

Prva HMNL

Rezultati 5. kola: Brod 035 – Crnica (Šibenik) 3:2, Vrgorac – Futsal Dinamo (Zagreb) 1:2, Square (Dubrovnik) – Nacional Zagreb 3:6, Albona Potpićan '98 – Split Tommy 2:10, Alumnus (Zagreb) – Novo vrijeme Apfel (Makarska) 1:12, Uspinjača (Zagreb) – Osijek Kelme 3:1.