HELIOS ALPE ADRIA KUP

Slabo drugo poluvrijeme brokera u Brnu
Objavljeno 8. studenog, 2017.

Košarkaši Vrijednosnice Osijeka privode kraju svoju drugu sezonu u Helios Alpe Adria kupu. Petu utakmicu u sklopu C skupine momčad Vladimira Krstića odigrala je u Češkoj, gdje je doživjela uvjerljiv poraz. Brno je tako uzvratilo s kamatama za onaj u Gradskom vrtu, gdje su Osječani slavili 90:84. Ovaj put nisu bili ni približno tako efikasni, a i domaćinu je trebalo dosta da se raspuca. Naime, na odmor se otišlo s izjednačnih 25:25, ali Brno je u sljedećih 20 minuta odradilo na višoj razini. U trećoj dionici zabili su tri poena više nego u prvom poluvremenu, dok su se gosti i dalje mučili u napadu. Problem je bila i ozljeda Bobana, a bez klasičnog organizatora igre bilo je i teže provoditi željene akcije u djelo. Najviše je zabio dvojac Jois/Taylor, ali i oni su za svojih 14 poena potrošili isto toliko lopti. Nakon ovog poraza, trećeg uzastopnog u skupini, Osječane još čeka gostovanje kod austrijskog Klosterneuburga, koje je na programu 10. siječnja sljedeće godine. N.Benčina

BRNO                      73
VRIJ.OSIJEK           53

BRNO - Sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Kurz, Jedlička, Komprs.

BRNO: Hrabovsky 4 (1-2), Kereselidze, Vyroubal, Tomanec 16 (1-1), Primorac 15 (1-1), Kozina 10 (3-5), Mays 9, Pumprla 8, Vašat 6, Nehyba 5, Jedovnicky.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Boban, Taylor 14 (5-6), Došen 6, Krajina 4 (2-2), Bačić, Markulin 9, Anzulović, Jois 14 (2-4), Vrkic 6, Turalija.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 14:8, 11:17, 28:13, 20:15