SEHA GAZPROM LIGA: BEZ POBJEDNIKA U SLOVENIJI

NEXE propustio uzeti pun plijen
Objavljeno 7. studenog, 2017.

Rukometaši NEXE-a uoči 3. kola EHF kupa odradili su obvezu u SEHA Gazprom ligi, koja je ujedno bila i posljednji “glanc” za susrete s danskim Esbjergom. Našičani su u 7. kolu regionalne lige gostovali u Celju kod Pivovarne Laško i osvojili bod, jer susret je završio bez pobjednika 27:27 (12:12). No, da je bilo malo više sreće, ili koncentracije u posljednjim sekundama, NEXE je mogao do punog plijena u Sloveniji. Priliku za pobjedu imali su i domaćini, ali na kraju je podjela bodova bila i najpravedniji ishod zanimljivog susreta u dvorani Zlatorog.

Bila je to vrlo izjednačena utakmica u kojoj je domaćin bio bolji u prvom, a Našičani u drugom dijelu. Susret je počeo vrlo nervozno s obje strane pa je u prvih 12 minuta postignuto samo tri pogotka. Potom je Celje Pivovarna Laško otišla do vodstva 3:1, a u 16. minuti je i prvi put imala “plus tri” (6:3). U još nekoliko navrata domaći su imali tri pogotka viška, ali pred kraj prvog poluvremena NEXE je potpuno anulirao zaostatak i na odmor se otišlo s 12:12. U nastavku su Našičani gotovo cijelo vrijeme imali minimalnu prednost, a prava drama događala se u posljednjim sekundama. Naime, susret je mogao otići i na jednu i na drugu stranu, no i kod domaćih rukometaša i kod Našičana nedostajalo je kvalitete u samoj završnici. Naime, Slovenci su 14 sekundi prije kraja imali napad, ali su napravili tehničku pogrešku i pružili NEXE-u šansu za pobjedu. U preostalih šest sekundi NEXE pak nije uspio matirati domaćine i završilo je podjelom bodova.

Barišić Jaman sa sedam pogodaka te Buvinić s pet, bili su najbolji strijelci NEXE-a, dok je Marguč sa sedam pogodaka predvodio domaćine.

Nakon 7. kola NEXE je ostao osmi na tablici SEHA lige s pet bodova, Celje PL je šesto s 11 bodova. Vodi Vardar s maksimalnih 18 bodova. I. Liović

CELJE PL                   27  (12)
NEXE                         27  (12)

CELJE - Dvorana Zlatorog. Gledatelja: 500. Suci: Pandžić i Mišorovski (SRB)

CELJE PIVOVARNA LAŠKO: Lesjak, Panjtar (6 obrana), Dobaj, Vujović 3, Jurečič 2, Malus 2, Razgor 4, Suholežnik 1, Marguč 7 (4), Grošelj, Žabič, Kodrin 2, Makuc, Anić, Bećiri 5.

NEXE: Poljak, Pilipović (9 obrana), Šipić 3, Koncul 1, Eter, Mrđenović, Barišić Jaman 7, Mičević, Sršen 4, Buvinić 5 (2), Greganić, Jelinić 2, Rotim, Lavrič 2, Tomić 3, Vulić

SEDMERCI: Celje PL 10 minuta, NEXE 10 minuta; ISKLJUČENJA: Celje PL 4 (4), NEXE: 2 (3); CRVENI KARTON: Urban Lesjak