PRVA HRL SJEVER

Josip Repušić zabio 12 u Garešnici
Objavljeno 6. studenog, 2017.

Rukometaši Osijeka zabilježili su drugu gostujuću pobjedu ove sezone svladavši u Garešnici istoimenog domaćina sa 33:26. Osječani su predvođeni pucački ponovno odlično raspoloženim Repušićem (12 pogodaka) bolje krenuli u dvoboj, poveli sa 6:2 u 6. minuti, no domaćin se potom konsolidirao te serijom 4-0 u 18. poveo sa 10:8. Na tu seriju Garešnice vrlo brzo uzvratio je Osijek, koji je sa šest pogodaka u nizu stigao do vodstva od 15:11 (25.). U nastavku su Osječani zaigrali još bolje, bez problema su ne samo održavali nego i povećavali svoju razliku, najprije od šest (22:16), a potom i od sedam golova više (24:17), s koliko su na kraju i priveli susret kraju.

Pobjedu je u ovom kolu upisala i Viro Virovitica, koja je na svom terenu uvjerljivo slavila protiv Moslavine (33:25). Preostala dva slavonska kluba upisala su visoke poraze, sa po “minus 14” razlike. Đakovo je sa 35:21 poraženo kod Vidoveca, a Nova Gradiška kod kuće je sa 36:22 izgubila od PPD Zagreba 2 te je i dalje jedina bez ijednog boda u prvenstvu. G.R.

Garešnica                26  (15)
Osijek                     33  (18)

GAREŠNICA - Dvorana srednje škola Garešnica. Gledatelja: 100. Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (oba Trnovec Bartolovečki)

GAREŠNICA: Jančik, Marenić, K. Slukan 3, Bočkaj 1, Flanjak, Marinčić 3 (1), Kligl 2, Orić 3, Mlinac, Kohek, Kurtušić 2, Jelić, Čizmar 9 (3), S. Slukan 2, Bošnjak, Crljenić 1

OSIJEK: Vuković 2, Lukac, Vešligaj, Bolanča 1, Pavlović 1, Radović 3, Kopić 3, Barišić 1, Repušić 12 (1), Barić 4, Grizelj 6, Horvat

SEDMERCI: Garešnica 6 (4), Osijek 3 (1); ISKLJUČENJA: Garešnica 6 minuta (K. Slukan 2, Marinčić 2, S. Slukan 2), Osijek 10 minuta (Bolanča 2+2, Lukac 2, Kopić 2, Grizelj 2)

PRVA HRL Sjever

Rezultati 8. kola: Maksimir Pastela - Medveščak Zg 33:29, Nova Gradiška - PPD Zagreb 2 22:36, Viro Virovitica - Moslavina 33:25, KTC - Bjelovar 24:21, Vidovec - Đakovo 35:21, Ivanić - Rudar 28:32, Garešnica - Osijek 26:33