TREĆA HNL "ISTOK": MINIMALNA POBJEDA BJELOBRĐANA

Popović presudio s “kreča”
Objavljeno 6. studenog, 2017.

Minimalna i zaslužena pobjeda Bjelobrđana ostvarena je u skromnoj predstavi! Iz uvodne aktivnije igre domaći su stvorili prigodu u 14. minuti preko Popovića čiji je udarac s 13-14 metara završio u varaždinskom vrataru. Deset minuta kasnije gosti su zaprijetili zdesna, odakle je Ileković s 15-ak metara ciljao bliži donji kut kamo se bacio Ilinčić i izbio loptu u korner. Obećavajuću akciju (31.) Popovića i Ištvanića neutralizirao je narančasti blok sprječavajući jači udarac potonjega. Slično kao i pet minuta kasnije na drugoj strani kada kiks Periše Kuhar nije uspio pretvoriti u pogodak. U nastavku je uslijedio žešćim pritisak domaćih te je u 52. prvo Posavec zaustavio udarac Elinga, a u nastavku akcije Pačarov šut sa 16 metara završio je pokraj desnog donjeg kuta. Kada su napadi Bjelobrđana pomalo gubili na intezitetu u 69. minuti Varaždinci su u svom 16-ercu srušili Šimičića, a dosuđeni kazneni udarac Popović je pretvorio u pogodak, šutiravši u desni donji kut nakon što je vratar Posavec otišao u suprotnu stranu - 1:0. Isti je domaći napadač mogao definirati pobjednika u 78. minuti kada je primio dubinsku loptu i iz okreta s 14 metara pogodio gredu. Dvije minute kasnije put prema pobjedi domaćima je olakšao Nježić zasluživši crveni karton. D. Lekšan

BSK1 (0)
VARTEKS0

BIJELO BRDO - Igralište BSK-a. Vrijeme poluoblačno. Teren neravan. Gledatelja: 200. Sudac: Ivan Menđušić (Vinkovci) 6,5. Strijelac: 1:0 Popović (69.-11m). Žuti kartoni: Šimičić (BSK), Posavec, Malnar i Ileković (Varteks). Crveni karton: Nježić (Varteks).

BSK: Ilinčić 6,5, Knežević 6 (od 48. Eling 6,5), Majtanić 6,5 Pačar 6 (od 74. Šileš -), Šimičić 6,5, Dorić 6, Ištvanić 6,5, Ciprić 6, Popović 7, Periša 6, Kasač 6 (od 51. Žigri 6).

VARTEKS: Posavec 6,5, Radić 6, Malnar 6,5, Kuhar 6, Sušac 6, Šobak 6, Nježić 5, Spasić 6, Ileković 6 (od 86. Pakšec -), Broz 6,5, Hižak 6.

IGRAČ UTAKMICE: NEBOJŠA POPOVIĆ (BSK)