HT PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Brokeri ispustili pobjedu na Gripama
Objavljeno 5. studenog, 2017.

Kao i prošle sezone, košarkaši s Drave odigrali su u Splitu dobru utakmicu, ali su na kraju ostali praznih ruku. Propustile su Vrijednosnice Osijek veliku prigodu za pobjedu u sklopu 5. kola HT Super lige. Pali su tek nakon produžetka, a sve su mogli zaključiti u osnovnih 40 minuta. Momčad Vladimira Krstića dominirala je veći dio utakmice, a stvari su izgledale odlično u 24. minuti kada je semafor pokazivao 39:53. Markulin je sjajno šutirao uza tri poena (7 od 11), Jois, Taylor i Vrkić bili su odlična podrška, ali sve je stalo u završnici. Domaćin se trgnuo nakon velikog zaostatka, počeo smanjivati razliku, ali dvije i pol minute prije kraja izgledalo je da će bodovi za Osijek. Gosti su imali 70:78, ali do kraja više nisu zabili. Splićani su imali i šut za pobjedu u regularnom dijelu, a nju su potvrdili u produžetku, gdje su brokeri ostali bez goriva. Šteta, bila je ovo sjajna prigoda za pobjedu na vrućem parketu. N.B.

SPLIT                  101  (78)
VROS                    91  (78)

SPLIT - Dvorana na Gripama. Gledatelja: 400. Suci: Kardum (Šibenik), Tomić i Jurković (oba Zagreb).

SPLIT: Scott 20 (2-2), Kalajžić 12 (1-3), Filipović 18 (4-4), Omrčen, Marić, Marčinković 7 (2-2), Najev 5 (3-4), Jukić 11, Kanaet 13 (4-4), Špaleta, Širko 14 (4-5), Vručinić.

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Boban 4 (2-2), Taylor 16 (4-6), Došen 1 (1-2), Bačić, Markulin 25, Anzulović, Jois 23 (2-7), Vrkić 16 (1-2), Turalija 6, Maskaljević.

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 24:24, 11:18, 20:20, 23:16 - 22:13