ODBOJKA

Uvjerljivo izdanje za prvu pobjedu
Objavljeno 6. studenog, 2017.

Iako sezona traje već gotovo mjesec dana, odbojkašice s Drave tek su u 5. kolu Superlige zaigrale na domaćem parketu. Za ekipu Branislava Franića dvoboj protiv Poreča bio je od iznimne važnosti, jer se tražila prva pobjeda koja bi donijela “mir u kući”, ali i podignula samopouzdanje za nastavak prvenstva. Osijek je na kraju dobio što je tražio, a put do pobjede bio je mnogo lakši od očekivanja, za što ipak većina zasluga ide na adresu domaćina.

Bez obzira na negativnu seriju, Osječanke su bile odlučne u svojoj nakani. Vidjelo se to već na otvaranju utakmice u kojoj nije bilo grča i prisutnog straha od pogreške, ili ako stvari ne krenu željenim rezultatskim tijekom. U igri je sve dobro funkcioniralo, ali od svega najbolje je radio servis. Poreč je imao golemih problema s prijamom koji je do punog izražaja došao u drugom setu. Njega su gošće čak i otvorile s dva poena, ali kada je kod 1:2 na početni udarac stigla Elena Babić, suparničkoj obrani zacrnilo se pred očima. Čak 12 poena u nizu osvojile su domaće, a do kraja seta Porečanke su uzele samo sedam poena, nakon čega je bilo jasno da ovaj dvoboj neće još dugo potrajati (sve je bilo gotovo za 71 minutu).

Uz sjajni servis, domaće su i u ostale obveze odradile vrlo kvalitetno. U napadu je prije svih nezadrživa bila još jedna nova igračica, Ivana Sučić, blok je također dobro radio, stoga i ne čudi da utakmica bila jednosmjerna ulica.

- Na kraju je ispalio rutinski i lako, stoga moram biti zadovoljan. Jedva smo čekali domaću premijeru, ali bili smo svjesni i onoga što je bilo i iza nas. No, igračice su odradile dogovoreno, sve je išlo po planu i zaslužili smo prvu pobjedu - kaže trener Branislav Franić, kojem su trebale dvije utakmice da stigne i do prvog slavlja.

Nakon njega igračicama bi trebalo biti lakše, jer su pokazale da mogu i znaju igrati. No, vremena za slavlje nema previše, jer već u srijedu čeka ih slavonski obračun u sklopu četvrtfinala Kupa Hrvatske. Na gostovanju u Vukovaru treba sada potvrditi da bi forma i rezultati trebali krenuti uzlaznom putanjom. N. Benčina

OSIJEK                  3
POREČ                   0

OSIJEK – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 150. Suci: Zamaklar i Horvat (oba Belišće).

OSIJEK: Đurić, Babić, Sučić, Štebih, Grubeša, Grahovac, Bilić, Krivić, Gadžić, Zirn, Miličević.

POREČ: Makovac, Brajković, Fatorić, Zahirović, Brletić, Grbavica, Licul, Burilo, Žužić, Todorović, Fabris, Levak.

REZULTAT PO SETOVIMA: 25:17, 25:7, 25:16

Mursi bod u Varaždinu

U sklopu 5. kola Superlige, odbojkaši Mursa-Osijeka gostovali su kod Kitro Varaždina. Domaćin je na kraju stigao do prve pobjede, nakon 123 minute završilo je 3:2 (28:26, 15:25, 25:20, 23:25, 15:12). Još su igrali Mladost (Z) - Rijeka 3:0 (12, 20, 17), Mladost Ribola Kaštela - Medicinar 3:0 (14, 14, 20) i Sisak - Centrometal 1:3 (-21, 32, -27, -22). Na tablici vodi zagrebačka Mladost (14), slijedi kaštelanska (11, utakmica manje), dok su “mursaši” na 6. mjestu s pet osvojenih bodova. N.B.