Objavljeno 4. studenog, 2017.
Prvi puta ove sezone Vinkovčani su doživjeli salve zvižduka

CIBALIA 1 (0)
ISTRA 1961 4 (3)

VINKOVCI – Stadion Cibalije. Teren dobar. Gledatelja: 758. Sudac: Ivan Vučković (Zagreb).
Strijelac: 0:1 Ofosu (5), 0:2 Gotal (12), 0:3 Kitanovski (23), 0:4 Gotal (52-11m), 1:4 Kordić (55).
Žuti kartoni: Ikić, Miličević (Cibalia), Eskoval, (Istra 1961).
Crveni Karton: David Puclin (86) - drugi žuti karton
IGRAČ UTAKMICE: SANDRO GOTAL (ISTRA 1961)

CIBALIA: Šubarić, Karamarko, Zgrablić, Ikić, Rubić, Plum, Pervan, Štrkalj, Stepčić (od 72. Filipović), Galić (od 46. Miličević), Dabro (od 46. Kordić).
ISTRA 1961: Ivušić, Escoval, Mitrevski, Bertoša, Kitanovski (od 64. Grujević), Puclin, Kokorović, Čuljak, Vojnović, Gotal (od 75. Halilović), Ofosu (od 86. Prelčec).

Trebala je ovo biti utakmica u kojoj će Cibalia na najlakši način doći do nova tri boda, ali se ona, na čuđenje svih gledatelja, pretvorila u katastrofu momčadi Mladena Bartolovića. Od prve minute bilo je vidljivo da se ne sprema ništa dobro Vinkovčanima jer su u susret ušli totalno nonšalantno kao da će im netko drugi donijeti tri boda na pladnju. Takvo mrtvilo u igri osvetilo im se jako brzo. Prvu ozbiljniji priliku gosti su pretvorili u pogodak. Konstanatan pritisak momčadi Darka Raić-Sudara urodio je plodom u petoj minuti kada je s lijeve strane Sandro Gotal odlično ušao u šesnaesterac i još bolje zavrnuo do slobodnog Ofosua koji iz prve šalje loptu neobranjivo pod prečku pored nemoćnog vratara Šubarića. Nakon toga Cibalia pokušava uzvratiti, ali je u sedmoj minuti na ubačaj Galića Štrkalj malo kratak u odličnoj poziciji. Tek što se razočaranje malo smirilo slijedilo je novo, u 12. minuti, loptu na desnoj strani dobio je Kitanovski, koji odlično pronalazi usamljenog Gotala, koji, pak, glavom mirno sprovodi loptu u nebranjeni dio mreže. Puljani cijelo prvo poluvrijeme odlično kontroliraju loptu i svojom pas igrom brzo dolaze do situacije za pogodak. Potop Vinkovčana nagoviješten je u 23. minuti kada je treći pogodak za Puljane postigao Tome Kitanovski. Iz sredine na lijevi bok loptu je dobio Čuljak, koji šalje loptu na drugu stativu gdje ju dočekuje Kitanovski i odličnim volejom šalje pored Šubarića u suprotni kut. Zasluženo visoko vodstvo gostiju iz Pule. Prvi puta ove sezone Vinkovčani su doživjeli salve zvižduka nakon izlaska na odmor u pauzi poluvremena.
U nastavak susreta trener Bartolović ulazi s dva svježa igrača koji donose preokret u igri, brži protok lopte i preuzimanje inicijative. Na žalost to je kratko trajalo, jer je u 52. minuti nepotrebno Ikić srušio Ofosua nakon čega je sudac pokazao na bijelu točku. Precizan je bio najbolji igrač susreta Gotal. Pet minuta kasnije Cibalia konačno postiže pogodak, na kraju je ispao počasni. Pervan je iz sredine pogodio glavu Miličevića koji loptu prosljeđuje do Kordića koji također glavom smanjuje vodstvo na 1:4. Do kraja susreta obje su momčadi mogle postići još po nekoliko pogodaka, ali su se u tim prilikama iskazali vratari ili su igrači šutirali pored gola premda su bili u odličnoj poziciji za postići pogodak.A. Grgić

GOLOVI:
0:1 - Po lijevoj strani lijepo je prošao Gotal i odlično zavrnuo u sredinu gdje je utrčao Ofosu i zakucao loptu pod prečku nemoćnog Šubarića.
0:2 - S desne strane precizno je loptu u peterac ubacio Kitanovski točno na glavu Gotala koji laganim trzajem pogađa prazan dio gola.
0:3 - Na lijevoj stranu loptu je iz sredine dobio Čuljak i odlično nabacio na drugu stativu gdje ju je dočekao Kitanovski i volejom pogodio suprotni kut Šubarićevog gola.
0:4 - Ikić ruši u šesnaestercu Ofisua, a sudac pokazuje na bijelu točku, točan izvođač bio je Gotal.
1:4 - sa sredine terena Pervan pogađa u glavu Miličevića, koji loptu prosljeđuje do Kordića koji također glavom pogađa za smanjenje vodstva Puljana.