PRVA HMNL - 4. KOLO: PRVI PORAZ OSIJEK KELMEA

Vratar i okvir gola spasili Zagrepčane
Objavljeno 3. studenog, 2017.

Malonogometaši Osijek Kelmea nakon tri startne pobjede doživjeli su prvi poraz u Prvoj HMNL, i to od Alumnus Futsalfera, koji je u dvorani Zrinjevac slavio sa 3:2. Prema prikazanom, dosadašnji lider prvenstva nije zaslužio poraz, no raspoloženi vratar Modrušan te okvir gola, koji je čak četiri puta spašavao Zagrepčane, razlog su odlaska bodova iz Osijeka.

Gosti su prvo zaprijetili preko Matkovića, u 3. minuti, kada je izbio sam pred Konrada, ali je osječki vratar padom u noge spasio svoja vrata. Osječani su uzvratili lijepom akcijom iz auta, kada je Pandurević uposlio Nospaka, on sam ostavio loptu za Dakića, čiji je udarac s osam metara Modrušan izbio u korner. U osmoj minuti je Nospak pokušao s distance, ali je njegov udarac pod gredu gostujući vratar izbio u korner. U 10. minuti domaći su imali čak dvije sjajne prilike. Najprije je Nospak izvrtio svog čuvara, pucao s 10-ak metara, no Pandurević nije ispred praznog gola uspio ubaciti loptu u mrežu. Samo desetak sekundi poslije Zagrepčani su imali još više sreće, jer je udarac Pandurevića odsjeo u vratnicu. Ipak, bolju igru Osječani su okrunili u 13. minuti, kada je Ćurković primio loptu, othrvao se čuvaru te silovitim prizemnim udarcem zatresao mrežu - 1:0. U 15. je Ćurković sjajno prošao po lijevoj strani te kada je i vratar izišao pred njega, vratio povratnu loptu, no udarac Šalaja umjesto u nebranjena vrata otišao je preko gola. Zagrepčani su već u 14. minuti iskoristili bonus, a u 16. je Osijek Kelme dobio i deseterac, no pokušaj Nospaka zaustavila je vratnica. U nastavku je i treći put okvir gola spasio Zagrepčane, ovaj put na vratnici je odsjeo pokušaj Šalaja. I kako to obično biva, za te neiskorištene prilike domaćin je bio kažnjen u 18. minuti, kada je najprije pucao Pezelj, Konrad obranio, a odbijenu loptu Ilić smjestio u mrežu. Već na startu nastavka Osječani su zbog drugog žutog kartona ostali bez kapetana Dakića, a brojčanu prednost gosti su iskoristili u 22. minuti, kada je Alfeldi na asistenciji Matkovića iz blizine zabio. Stisnuli su potom domaći malonogometaši tražeći izjednačenje, no Modrušan je uspješno skidao sve njihove udarce, a ono što nije uspio on, zaustavio je okvir gola, kao u 24. minuti, kada je nakon slobodnog udarca Nospaka lopta završila u gredi. Gosti su u 29. mogli povećati prednost, no Cota je neometan pucao pokraj gola, a odmah potom Ćurkovićev pokušaj na suprotnoj strani obranio je Modrušan. Od te minute Osječani su zaigrali bez vratara, a taj se rizik konačno isplatio u 35., kada je Ćurković nakon lijepe akcije izjednačio na 2:2. Međutim, već u sljedećoj minuti nakon kornera Pezelj je silovitim udarcem s 11 metara pod gredu još jednom donio vodstvo Zagrepčanima. Ono je ostalo i do kraja susreta, unatoč velikom pritisku Osijek Kelmea, koji je i u preostalih pet minuta zapucao nekoliko sjajnih prilika. G. Roguljić

Os. Kelme                   2  (1)
Alumnus F.                   3  (1)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 250. Suci: Mario Vecko (Virovitica), Siniša Ličinić (Orahovica), Marko Tomić (Gorjani) - svi 6,5. Strijelci: 1:0 Ćurković (13), 1:1 Ilić (18), 1:2 Alfeldi (22), 2:2 Ćurković (35), 2:3 Pezelj (36). Žuti kartoni: Dakić, Konrad (Osijek Kelme), Davidović, Matković (Alumnus Futsalfer). Crveni karton: Dakić (Osijek Kelme) - drugi žuti

OSIJEK KELME: Konrad 6,5, Šalaj 6,5, Pandurević 7, Nospak 7, Dakić 6, Živković -, Mijić 6, Pranjić -, Ćurković 7, Jularić 6,5, Čosić -, Petrušić -. Trener: Marin Smoje

ALUMNUS FUTSAL FER: Modrušan 7,5, Matković 6,5, Davidović 6, Ilić 6,5, Ledinščak 6, M. Vurnek -, T. Vurnek -, Durlen 6, Cota 6, Tadić 6, Pezelj 6,5, Alfeldi 6

IGRAČ UTAKMICE: MARIO MODRUŠAN (ALUMNUS FUTSALFER)