EUROPSKA LIGA

Težak poraz Rijeke na Rujevici
Objavljeno 2. studenog, 2017.

U susretu 4. kola D skupine Europske lige Rijeka je na svojoj Rujevici teško stradala od bečke Austrije, sa 4:1, i još se više udaljila od plasmana u drugi krug natjecanja. Hrvatski je prvak prije 14 dana slavio u Beču sa 3:1, no Austria je uzvratila na Rujevici pravom mjerom, ostvarivši još uvjerljiviju pobjedu. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Dominik Prokop (41, 62), a pogotke za goste zabili su i Tarkan Serbest (73) te Cristoph Monschein (83). Za Rijeku je strijelac bio Domagoj Pavičić u 61. minuti, a domaćin je od 72. minute ostao s igračem manje nakon isključenja Josipa Mišića.

Bio je to najteži poraz Rijeke otkad igra na Rujevici, a Kekova se momčad najvjerojatnije oprostila od ambicija da dočeka europsko proljeće. Austria je u Rijeci pokazala da je momčad koja igra puno bolje u gostima nego kod kuće, a Rijeka je bez svog najboljega igrača Gavranovića bila vrlo blijeda. H