JUNIORSKO PH U DIZANJU UTEGA

Za Vukovar 24 odličja i 14 rekorda
Objavljeno 2. studenog, 2017.

Dražice su bile domaćin juniorskog PH u dizanju utega (U-20). Sjajne rezultate ostvarili su članovi KDU-a Vukovar, koji su se s Kvarnera vratili punih ruku. Osvojili su 24 odličja (11 zlatnih, 8 srebrnih i 5 brončanih), srušili su pritom 14 hrvatskih rekorda.

Klub s Dunava imao je na državnoj smotri osam natjecatelj(ic)a, šest u ženskoj i dvojicu u muškoj konkurenciji. Tako je Nikola Todorović (do 56 kg) osvojio tri zlatna odličja (46+58>104), a ti su rezultati i novi rekordi za mlađe kadete u kategoriji do 50 kilograma. Očekivano, trostruki zlatni učinak podigle su Hermana Dermiček (do 69 kg) sa 58+70>128 kg, te Ana Crnjac (+90) sa 59+72>131 kg. Uz to je postala i vlasnica devet državnih rekorda (po tri za U15, U17 i U20). Lucija Gračanin ostvarila je 2+1 u kategoriji do 58 kg (53+63>166). Tri srebrna odličja (36+48>84) zaradio je Dražen Vidić (do 56), a Željka Miljković (do 48) osvojila je dva druga i jedno treće mjesto (30+39>69), te je i postavila nove rekorde u biatlonu za U15 i U17 za kategoriju do 44 kg. Uz to je i ova 9-godišnjakinja osvojila i pokal za najmlađu sudionicu prvenstva. Po jedno srebro i dva treća mjesta pripala su Nataši Dermiček (do 48) s 27+40>67 kg. Izbačaj je novi državni rekord za U15 i U17 do 44 kg. Isti učinak imala je Barbara Topolovec (do 63) s težinama od 43+56>99. N.B.