PRVA HRL SJEVER, 6. KOLO

Virovitičanima slavonski ogled
Objavljeno 24. listopada, 2017.

Rukometaši Viro Virovitice uvjerljivo su slavili u slavonskom ogledu 6. kola Prve HRL Sjever svladavši na svom parketu Osijek sa 26:20. Virovitičani su veći dio posla odradili već u prvom poluvremenu, kada su nakon 2:2 poveli sa 9:3, u 15. minuti. Do odmora je prednost narasla i na devet pogodaka (15:6), a prvih 30 minuta domaćini su riješili s osam pogodaka više. To je praktično ubilo bilo kakvu neizvjesnost u nastavku, u kojem su Virovitičani bez problema održavali visoku zalihu te na kraju upisali treću prvenstvenu pobjedu.

Bez bodova u gostima ostali su i rukometaši Đakova, koji su uvjerljivo izgubili u Križevcima od KTC-a, sa 39:25. I ovdje je bio sličan rasplet, domaćini su nakon 2:2 na početku odjurili na 11:3 u 17. minuti, ostavivši Đakovčane punih deset minuta bez pogotka. Već do kraja poluvremena razlika je narasla na dvoznamenkasti iznos, što su u drugom dijelu Križevčani dodatno povećavali, pa je u jednom trenutku bilo i “plus 17” (37:20). Nakon 6. kola nema više neporaženih klubova u ligi, ali je Nova Gradiška i dalje jedina bez boda, nakon što je poražena kod kuće od Moslavine sa 28:22. G.R.

Viro Virovitica                     26  (15)
Osijek                                  20  (7)

VIROVITICA - Dvorana Tehničke škole. Gledatelja: 600. Suci: Davor Češi (Zagreb) i Nenad Županić (Križevci)

VIRO VIROVITICA: Kukić, Godeč 4, Ćaleta-Car, K. Moslavac, Starčević, Smiljčić 5 (1), Smutni, Paljar 2, Rešetar 1, Poljak 4, Galetić, Vozab, Janjić 2 (1), Vašarević, Štimac, L. Moslavac 8

OSIJEK: Kolar, Pavlović, Ištvanić, Vuković 1, Lukac, Barić, Repušić 5, Vešligaj, Šaravanja 2, Radović 3, Kopić 1, Bolanča, Grizelj 6, Barišić 2

SEDMERCI: Viro Virovitica 4 (2), Osijek 2 (2); ISKLJUČENJA: Viro Virovitica 12 minuta (Smiljčić 2+2, Godeč 2, Starčević 2, Paljar 2, Janjić 2), Osijek 10 minuta (Radović 2+2+2, Kopić 2, Bolanča 2); CRVENI KARTON: Radović (Osijek, 45)

KTC                                    39  (18)
Đakovo                                25  (7)

KRIŽEVCI - SD Križevci. Gledatelja: 200. Suci: Hrvoje Čambala (Križ) i Marin Šimić (Sesvetet)

KTC: Ševo, Marković 7, Predojević 6, Žganjer 3, Babić 9, Kemenović, Vučelić 5, Pehar 6, Miklečić 3, Hančić, Kamenar, Mršić

ĐAKOVO: Ostajmer, Naletilić 3, Ivanko, Jukić, Bradarić 4, Perković 5, Šimić 1, Goluža 6, Tot, Ćuk 1, Klepo 2, Ćurić 3, Kostić, Mandarić

SEDMERCI: KTC 2 (2), Đakovo 4 (1); ISKLJUČENJA: KTC 8 minuta (Miklečić 2+2, Žganjer 2, Babić 2), Đakovo 2 minute (Klepo 2)

Prva HRL Sjever

Rezultati 6. kola: Maksimir Pastela - Bjelovar 22:20, PPD Zagreb 2 - Medveščak Zg 29:34, Viro Virovitica - Osijek 26:20, Ivanić - Vidovec 27:32, KTC - Đakovo 39:25, Nova Gradiška - Moslavina 22:28, Garešnica - Rudar 39:36