ŠALAMUNOV MEMORIJAL

Nemčanin drugi, Davidović treći
Objavljeno 23. listopada, 2017.

U Mariboru je održan 50. tradicionalni Šalamunov memorijal natjecanje u gimnastici koje je ove godine okupilo vježbače iz čak 19 zemalja. Svoje predstavnike u juniorskoj konkurenciji imala je i Hrvatske, a riznica naše gimnastike obogaćena je s još tri medalje. Dvije medalje “potpisuju” gimnastičari iz Osijeka. Na konju s hvataljkama osvajač srebra na ovogodišnjoj Europskom olimpijskom festivalu mladih u Gyoru Mauro Nemčanin bio je i drugi na konju s hvataljkama u Mariboru. Nakon što je u kvalifikacijama zauzeo prvo mjesto u finalu je član Inove gim zaradio ocjenu 13.050. Slavio je gimnastičar iz Irana (13.300), a treći je bio Varaždinac Mateo Žugec (12.200). Broncu na parteru osvojio je član GD Osijek Žito Neven-Lucijan Davidović. Njegov klupski kolega Josip Vukovac nije se plasirao u finale na konju s hvataljkama. Zauzeo je 13. mjesto, a bio je druga pričuva. Blizu medalji bio je Borna Matić iz Siska, koji je zauzeo četvrto mjesto na karikama i preskoku. Zbog ozljede je Maribor morao propustiti član GD Osijek Žito Aurel Benović. Zajedno s Nemčaninom, Žugecom, Matićem i Markom Sabolecom iz Čakovca, njih će se pripremati za Europsko juniorsko prvenstvo sljedeće godine. K.Lacković