KRENULA NBA LIGA

Otvaranje obilježila teška ozljeda Gordon Haywarda
Objavljeno 18. listopada, 2017.

Krenula je nova NBA sezona. Na programu su bile dvije vrhunske utakmice, ali nakon njih najviše će se pričati o ozljedi koju je zaradio Gordon Hayward. Njegov službeni debi za Boston završio je već u petoj minuti, nakon nezgodnog doskoka slomio je lijevi skočni zglob, što se moralo odraziti i na izdanje Kelta u Clevelandu. Ipak, domaćin nije lako dobio uvodnu utakmicu, iako je u trećoj četvrtini vodio i 18 razlike. Završilo je 102:99 za Cavse, a šut za produžetak promašio je Kyrie Irving, koji je u Boston stigao nakon što je šest godina nosio dres najbolje momčadi na Istoku. Nju je predvodio LeBron James s 29 poena, 16 skokova i devet asistencija, Kevin Love imao je 15 poena i 11 skokova, dok su svoj debi u Ohiju Derrick Rose i Dwyane Wade zaključili s 14, odnosno osam poena. Kod gostiju Jaylen Brown zabio je 25, a Irving 22 poena uz deset dodavanja.

Drugi dvoboj donio je ogled momčadi koji mnoge vide u finalu Zapada. Aktualni prvaci dočekali su Houston, koji se u Teksas vratio pobjedom (122:121). Premijeru je Golden Stateu pokvario James Harden s 27 poena i 10 asistencija, jednu više imao je Chris Paul, dok je odličan napadački obol dao dvojac Eric Gordon (24) i PJ Tucker (20). Kod prvaka, najviše je zabio čovjek s klupe, Nick Young (23), Steph Curry dodao je 22, a dva manje zabio je Kevin Durant koji imao posljednji šuta na utakmici, koji je i zabio s istekom vremena. U trećoj četvrtini ozlijedio se Daymond Green (koljeno), čija ozljeda ipak nije tako strašna kao ona Haywardova. N.Benčina