JUDO

“Mladostašima” šest, Osijeku jedno odličje
Objavljeno 17. listopada, 2017.

U Splitu je održano Prvenstvo Hrvatske u judu za mlađe seniore i seniorke (U23) te mlađe kadete i kadetkinje (U16) na kojem je ukupno nastupilo 386 natjecatelja iz 44 kluba. Na njemu su uspjeha imali i slavonski predstavnici, koji su izborili ukupno osam medalja.

Šest ih su osvojili predstavnici osječke Mladosti, od čega su četiri bila srebra, a dvije bronce. Doprvak Hrvatske u U23 konkurenciji postao je Toni Čelan (do 66 kg), dok su isti domet u konkurenciji U16 ostvarili Nives Grčić (do 52 kg), Stella Lovaković (+ 70 kg) i Filip Mjertan (do 81 kg). U23 broncama okitili su se Timon Perić (do 60 kg) i Antonijo Garašić Ernješ (do 90 kg). Patrik Hanić (U16, do 42 kg) bio je peti, dok su bez plasmana ostali Filip Vuković (U23, do 81 kg) i Matej Mlinarević (U23, do 90 kg), a natjecatelje su vodili treneri Željko Damjanić, Zoran Malečić i Dubravko Krček.

Judo klub Osijek predstavljale su tri mlađe kadetkinje (U16), pod vodstvom trenera Damira Matijevića, a kući su se vratili s jednom srebrnom medaljom. Do nje je stigla Tisa Česko u kategoriji do 57 kg. Ana Nikšić (do 52 kg) zauzela je sedmo mjesto, dok je bez plasmana ostala Nika Katić (do 57 kg).

Judokan Požega nastupio je s dvoje natjecatelja, a medalju, i to brončanu, osvojila je Monika Pavličević (U23, do 57 kg), dok je Rafael Skeledžić (U16, +81 kg) bio peti.

JK Vinkovci predstavljalo je osmero džudaša, a najbolje plasmane ostvarili su Ena Žokvić (U23, do 70 kg) četvrtim mjestom te petoplasirana Diana Pavlović (U16, do 63 kg). Bez plasmana ostali su Petar Bobovec (U23, do 66 kg), Filip Žokvić (U23, do 73 kg), Dino Čajkovac (U16, - 55 kg), Robert Kalinić (U16, do 60 kg), Vedran Piljić (U16, do 60 kg) i Lara Kopčić (U16, do 57 kg).