TREĆA HNL "ISTOK"

Koprivničani iskoristili jalovu igru Osječana
Objavljeno 13. listopada, 2017.

Mlada osječka momčad doživjela je prvi domaći poraz u ovoj sezoni. Gosti iz Koprivnice znali su naplatiti vrlo jalovu igru Osijeka, koji je u 90 minuta definitivno napravio premalo kako bi taj susret riješio u svoju korist. Trenutak odluke dogodio se sredinom prvog poluvremena, kada je Jajalo odlično uposlio Sminderovca, koji je izbjegao zaleđe, došao sam pred Kukića i bez problema pogodio mrežu - 0:1. Taj je pogodak gostima dao krila pa su u sljedećim minutama bili bolji suparnik, imali su još poneku priliku za povećanje vodstva, ali to nisu iskoristili. S druge strane, do odmora je Osijek mogao izjednačiti u 41. minuti, kada je Lončar s 12-13 metara pokušao iz voleja, ali je lopta otišla preko grede.

Početkom drugog poluvremena isključeni su Mišković i Kovačić, obojica u istoj akciji i obojica zbog drugog žutog kartona. U tom drugom poluvremenu veliku priliku imao je Brcković, u 65. minuti, ali je također lansirao loptu visoko preko praznih vrata, a Osijek II najbliže izjednačenju stigao je u 76. minuti, kada je nakon ubačaja Babića s lijeve strane Šimunec pucao nogom i pogodio lijevu vratnicu. Do kraja veliku priliku propustio je i Ikić, kada je, u 86. minuti, iz čiste situacije prebacio vrata. D.Keler

Osijek II                        0
Koprivnica                     1  (1)

OSIJEK - Igralište u Donjem gradu. Vrijeme i teren: pogodni za igru. Gledatelja: 50. Sudac: Ante Bundović (Bjelovar) 6. Strijelac: 0:1 Sminderovac (24). Žuti kartoni: Mišković i Jakšić (Osijek II), Tucaković i Kovačić (Koprivnica). Crveni kartoni: Mišković (Osijek II), Kovačić (Koprivnica)

OSIJEK II: Kukić 6,5, Lončar 6, Šimunec 6, Ivić 6,5, Marin 5,5 (od 70. Babić 5,5), Pušić 6,5, Jakšić 6, Rajić 5,5, Žaper 5,5 (od 44. Talys 5,5), Mišković 5,5, Ferić 5 (od 60. Ikić 5)

KOPRIVNICA: Kurtanjek 6, Zanjko 6,5, Vukovac 6,5, Kolar 6,5, Tucaković 6 (od 90. Sušac -), Srbljinović 6, Kovačić 5,5, Čakarić 6, Brcković 6, Jajalo 7 (od 83. Pavlović -), Sminderovac 6,5 (od 61. Lopatnik 5,5)

IGRAČ UTAKMICE: IVAN JAJALO (KOPRIVNICA)