7. MEMORIJAL BLAGO ZADRO

Široki Brijeg do sedmog slavlja jedanaestercima
Objavljeno 9. listopada, 2017.

VUKOVAR - Nogometaši Širokog Brijega sedmi put su slavili na turniru u Vukovaru koji se igra u spomen na legendarnog zapovjednika obrane Borova naselja general-bojnika Blagu Zadru i dvojicu igrača HNK Borovo Nikolu Živkovića i Domagoja Čovića. Na ovogodišnjem "7. Memorijalu Blago Zadro" nastupile su momčadi Vukovara 1991, Širokog Brijega, Cibalije i Radničkog iz Vukovara, nakon što je u posljednji trenutak otkazao Osijek. U polufinalnim utakmicama Cibalia je svladala momčad Vukovara 1991 rezultatom od 1:0, dok je Široki Brijeg bio bolji od Radničkog rezultatom 6:0.

U utakmici za treće mjesto nakon 90 minuta bez pobjednika i golova Vukovar 1991 svladao je člana Druge županijske lige Radnički nakon jedanaesteraca rezultatom 5:3.

U finalnom susretu sastali su se Cibalia i Široki Brijeg, a treći put u proteklih sedam izdanja ovoga memorijala Široki Brijeg je bio bolji od Cibalije, dok drugi put naslov pobjednika odnosi nakon izvođenja jedanesteraca. Ovaj put, nakon 1:1 u 90 minuta, gosti iz Širokog Brijega bili su bolji rezultatom 4:3.

Stručna komisija izabrala je najbolje pojedince turnira, pa je tako za najboljeg vratara izabran Antonio Tuta (Vukovar 1991), za najboljeg strijelca turnira proglašen je Marko Dabro (Cibalia) s dva pogotka, a za najboljeg igrača turnira izabran je Josip Čorluka (Široki Brijeg). A. Grgić

CIBALIA                          3  (1, 1))
ŠIROKI BRIJEG               4  (1, 1)

BOROVO NASELJE – Igralište HNK Borovo. Gledatelja 200. Sudac: Josip Lučić (Vinkovci). Strijelci: 1:0 Dabro (25), 1:1 Ivanković (35).

CIBALIA: Nevistić, Zgrablić, Karamarko, Muženjak, Ikić, Dabro, Plum, Kordić, Kraljević, Stepčić, Miličević. Još su igrali: Brkić, Rubić, Oršulić, Štrkalj, Filipović, Milić, Čuljak, Vitaić, Mlakić, Dalipi.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Kožul, Ivanković, Baraban, Marić, Vagner, Čorluka, Miličević, Vukoja, Nikić, Bralić. Još su igrali: Zlomislić, D. Čorić, Marković, Matić, Barišić, J. Čorić, Begonja, Grubišić, Čabraja, Lago, B. Baša, Jurić, E. Baša.