EHF KUP - 2. KOLO

Europski start u gradu manjem čak i od Našica
Objavljeno 7. listopada, 2017.

Rukometaši NEXE-a u estonski gradić Polva doputovali su iz 900 km udaljenog Bresta, gdje su u utorak odigrali redovno kolo SEHA-Gazprom lige. Svoju devetu europsku sezonu Našičani će danas otvoriti u gradiću Polva koji broji nešto više od šest tisuća stanovnika. Znači, manji je od Našica. I njihov današnji domaćin Polva Serviti u rukometnom smislu definitivno je manji od našičkog kluba koji je u dosadašnjih osam sezona sedam puta uspješno apsolvirao drugo kolo u kojem su uvijek započinjali svoju sezonu u euronatjecanjima. U Estoniju su stigli ipak uzdrmani neočekivano visokim porazom u Brestu od Meškova (35:23), što je posebno nevjerojatno nakon vrlo dobrog prvog poluvremena u kojem su imali samo minimalni zaostatak. Ipak, trener Hrvoje Horvat, po običaju, smireno rezonira doživljeno u Bjelorusiji.

- Doista je naša igra u prvom dijelu susreta bila dobra. Natjerali smo domaćina na naš mlin. U drugom dijelu odigrali smo bez emocija i stvarne volje i želje. Razočaran sam, premda moram reći kako je Meškov potvrdio visoku kvalitetu - rekao je trener NEXE-a.

Bez obzira na to vjeruje se kako poraz neće ostaviti traga. Slijedi jedna neka druga utakmica iz koje “gromovi” moraju izvući što kvalitetniji rezultat uoči uzvrata za tjedan dana (14. listopada) u Našicama. Premda je NEXE favorit, ipak se nešto iz poraza sigurno naučilo. No, treba biti oprezan, Estonci u svojim redovima imaju nekoliko stranaca (Aizatullov i Chezlov iz Rusije i Liubchenko iz Ukrajine), a trebat će pripaziti i desnokrilnog Muugu koji je protiv Gorice postigao deset pogodaka.

- Iza nas je loše drugo poluvrijeme i dugačak put. Naš je zadatak stoga osvježiti se i pojačati koncentraciju. Ovo je za nas polufinale Svjetskog prvenstva. Zato smo veliki prioritet stavili na obje utakmice protiv estonske momčadi. Želimo napraviti promjene u obrani kako bi ona bila čvrsta i neprobojna. Uz što više prekršaja, i deveteraca, želimo dominirati na subotnjoj utakmici. Time možemo riješiti problem koji je naš središnji blok imao u Brestu - govorio je trener NEXE-a.

Susret Polva Serviti - NEXE počinje u 17 sati po hrvatskom vremenu.

Krešimir LACKOVIĆ/Srećko SOBODIĆ
PREDSJEDNIK PROJEKTIRAO DVORANU

Nekoliko minuta šetnje od hotela, desno ili lijevo, dovodi vas do izlaska iz grada. Crkva, tri škole, dvorana, jezero, hotel, nekoliko trgovina... Tako Našičani opisuju gradić Polvu. Zanimljiva je i priča o njihovoj dvorani u kojoj će se danas odigrati utakmica. Kapaciteta 700-800 gledatelja na jednoj tribini, a zanimljivo je to što ju je projektirao predsjednik njihovog rukometnog kluba.

Kristian Pilipović

vratar NEXE-a

NEMAJU ŠTO IZGUBITI

Moramo biti koncentrirani i fokusirani od prve sekunde utakmice. Maksimalno smo ozbiljni i želimo prolaz u završnicu kvalifikacija. Znamo da nas očekuje puna dvorana i protivnik koji nema što izgubiti.