RUKOMETNA SEHA GAZPROM LIGA

NEXE teško stradao kod Meškova
Objavljeno 3. listopada, 2017.

Rukometaši NEXE-a gostovanje u Brestu kod bjeloruskog prvaka neće pamtiti po dobrom. Meškov je u 5. kolu SEHA Gazprom lige upisao laku pobjedu ostavivši Našičane na “minus 12” (35:23). Meškov uspješno gura u regionalnoj ligi, a NEXE je u posljednje tri utakmice osvojio samo bod, ukupno ima četiri, što je dovoljno za osmo mjesto na tablici.

Već nakon desetak minuta vidjelo se u kojem će smjeru ići utakmica u Brestu. Našičani nisu uspjeli zaustaviti domaćina, koji ih je odlično probijao s krila i već je u 10. minuti bilo plus četiri (6:2) za Meškov. U nastavku je Meškov držao prednost, ali NEXE se uspio vratiti i na odmor se otišlo sa samo jednim pogotkom prednosti za domaćina (14:13). U drugom poluvremenu u Horvatovoj se momčadi dogodio raspad sistema i domaćin je to znao kazniti. Našičani nisu uspjeli pohvatati konce igre, Meškov je zabijao i nakon prvih deset minuta nastavka prednost domaćina bila je pet pogodaka. Igropulo Konstantin i društvo nisu stali, nastavili su dominirati terenom te serijom od 6:0 od 46. do 51. minute riješili sve dvojbe, ako ih je uopće i bilo, te lako odradili posao s NEXE-om, koji nakon Bresta odlazi u Estoniju. Naime, Našičani već u subotu (7. listopada) igraju 2. kolo EHF Kupa s estonskim Polvom Serviti. Nadamo se da će se u Estoniji predstaviti u puno boljem izdanju nego u Bjelorusiji. I. Liović

Meškov                   35  (14)
NEXE                     23  (13)

MEŠKOV: Pešić (8 obrana), Mijatović (8 obrana) 2, Rutenka 4, Kulak, Shkurinskiy 4, Yurinok, Nikulenkau 1, Navumuk, Shumak 4, Vukić 4, Prodanović 2, Horak 1, Igropulo 9, Selviasiuk 2, Đorđić, Astrashapkin 2

NEXE: Lelić, Pilipović (5 obrana), Šipić 7, Koncul 1, Leban, Eter 1, Zrnić 7, Mrđenović, Barišić Jaman 2, Manci Mičević 2, Sršen, Buvinić, Jelinić, Rotim, Lavrić, Tomić 3