FUTSAL KUP GRADA VINKOVACA

Osijek Kelme pobjednik
Objavljeno 3. listopada, 2017.

U sportskoj dvorani Ekonomske i trgovačke škole Ivan Domac u Vinkovcima odigran je malonogometni turnir “Futsal kup grada Vinkovaca”. Organizator je bio MNK Aurelia Futsal iz Vinkovaca, a osim domaćina sudjelovali su Osijek Kelme, Uspinjača te Bjelovar. U prvom polufinalu Uspinjača je povela u 11. minuti protiv ekipe MNK-a ''Aurelia Futsal'' Vinkovci, a strijelac je bio Tino Čirjak. Samo dvije minute kasnije domaći su izjednačili preko Pedića. U 17. minuti gosti su preko Baneka poveli 2:1, a tri minute kasnije drugim pogotkom Čirjaka došli su do pobjede od 3:1. U drugom polufinalu Futsal klub Osijek Kelme već je u 30. sekundi preko Pandurevića došao u vodstvo. Osječani su u 11. minuti povisili preko Šalaja. U nastavku, premda je bilo prigoda, rezultat se nije mijenjao.

U susretu za treće mjesto sastali su se Bjelovar i Aurelia Futsal Vinkovci. Bjelovarčani su poveli preko Hajdarovića u 4. minuti, da bi minutu poslije Banožić izjednačio na 1:1. Vinkovčani su mogli preokrenuti susret u 8. minuti, no Stjepan Dekanić pogodio je gredu. U drugom dijelu Bukna postiže pogodak za 2:1 za domaće, koji vodstvo povećavaju u 23. minuti preko Šoštara. Konačnih 4:1 postigao je drugim pogotkom Banožić u 28. minuti.

Finalni susret ponudio je pravu poslasticu za ljubitelje malog nogometa. Osijek je poveo u 5. minuti preko Dakića, a izjednačo je Toth iz voleja. U posljednjoj minuti prvog dijela još jednom se odlično snašao Dakić te postigao pogodak za 2:1 vodstvo Osječana. U 18. minuti Jularić povećava osječko vodstvo, no u 22. minuti pogodak za Uspinjaču postiže Banek. Dvije minute prije kraja u strijelce se upisao Željko Konrad, vratar momčadi Osijek Kelme, a u istoj minuti MNK Uspinjača preko Šestića smanjuje na 4:3. Premda je Uspinjača u posljednjoj minuti dva puta pogađala gredu, tim rezultatom završen je susret pa je Osijek Kelmeu pripao Kup grada Vinkovaca. M.Kokaj

REZULTATI

Polufinale: Uspinjača - Aurelia Futsal Vinkovci 4:1, Osijek Kelme - Bjelovar 2:0; za treće mjesto: MNK Aurelia Futsal Vinkovci - Bjelovar 4:1; finale: Osijek Kelme - Uspinjača 4:3.