PRVA HRL SJEVER - 3. KOLO

Porazi slavonskog trojca
Objavljeno 3. listopada, 2017.

U trećem kolu Prve HRL Sjever sva tri slavonska kluba pretrpjela su poraze. Osijek je u prvom domaćem susretu izgubio od Medveščaka 21:22 nakon neizvjesne završnice. U prvom poluvremenu nakon početne prednosti gostiju (3:1) vodstvo je uglavnom bilo na strani domaćina, koji je najveću zalihu imao u 25. minuti (12:9). No, od tada je krenula serija 5-0 Zagrepčana, koji su deset minuta sačuvali svoju mrežu te su u 35. držali vodstvo 14:12. Ipak, Osječani su još jednom vratili rezultat u svoju korist, sredinom drugog dijela imali su i “plus dva” (19:17), ali im je potom potpuno zakazala realizacija. Nakon 20:19 u 46. minuti Osijek sve do posljednje minute nije zabio gol, a to je bilo tek za smanjenje na konačnih 21:22.

Domaći poraz pretrpjelo je i Đakovo od Viro Virovitice (25:32). U prvih 30 minuta momčadi su se često izmjenjivale u vodstvu, no ni jedna nije uspjela steći veću prednost od dva gola. Krajem prvog poluvremena počela je serija Virovitičana koji su od 11:10 odmaknuli na osjetnih 16:10 u 35. minuti. Tu je utakmica praktički i odlučena jer Đakovčani se nakon toga nisu uspjeli približiti na manje od pet golova zaostatka, pa su gosti rutinski sačuvali drugu prvenstvenu pobjedu.

Kao i Đakovo, i Nova Gradiška je nakon tri kola bez boda, a ovaj put je izgubila kod KTC-a 35:24. G.Roguljić

Osijek                            21  (12)
Medveščak                    22  (11)

OSIJEK - Dvorana Zrinjevac. Gledatelja: 50. Suci: Tomislav Baič i Mladen Šulekić (oba Novska).

OSIJEK: Kolar, Pavlović, Vuković 5, Lukac, Barić 3, Goluža 1, Repušić 4 (3), Vešligaj, Šaravanja 5 (1), Radović 1, Kopić 1, Bolanča 1, Ninaj.

MEDVEŠČAK: Vekić, Goda 2, Pedić 1, Halužan 2, Matić 1, Uremović, Ivanković 3 (2), Vrpoljac 2, Zelić, Fresl, Vlašić 2, Zrakić 2, Antunović 7.

SEDMERCI: Osijek 6 (4), Medveščak 4 (2); ISKLJUČENJA: Osijek 4 minute (Radović 2+2), Medveščak 4 minute (Vrpoljac 2, Zrakić 2)

Đakovo                             25  (10)
V. VIROVITICA              32  (12)

ĐAKOVO - GNS dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Dalibor Feletar (Bjelovar) i Igor Rendulić (Kutina).

ĐAKOVO: Ostajmer, Naletilić 2, Ivanko, Jukić 2, Jozipović 2 (1), Ćurić 6, Šimić, Goluža 2, Bradarić 4, Tot, Perlić 4 (1), Ćuk, Klepo 3, Perković, Mandarić.

VIRO VIROVITICA: Meter, Kukić, Godeč 8, Rončević 7 (5), Starčević, Smiljčić 5, Smutni, Paljar 2, Rešetar, Poljak 1, Galetić, Domjanić, Janjić, Vašarević 1, Štimac, Moslavac 8.

SEDMERCI: Đakovo 3 (2), Viro Virovitica 5 (5); ISKLJUČENJA: Đakovo 14 minuta (Klepo 2+2, Ivanko 2, Jukić 2, Jozipović 2, Ćurić 2, Bradarić 2), Viro Virovitica 14 minuta (Rešetar 2+2, Moslavac 2+2, Starčević 2, Janjić 2, Vašarević 2)

Prva HRL Sjever

Rezultati 3. kola: KTC - Nova Gradiška 35:24, Ivanić - Garešnica 29:26, Đakovo - Viro Virovitica 25:32, Rudar - PPD Zagreb 2 28:24, Osijek - Medveščak Zg 21:22, Vidovec - Maksimir Pastela 27:27, Bjelovar - Moslavina 28:24.