TREĆA HNL "ISTOK": BIJELO BRDO

Vratari otklonili sve prijetnje
Objavljeno 2. listopada, 2017.

Ravnopravna igra bez previše prigoda završena je pravednim remijem, a ono malo stvorenih prijetnji vratari su uspješno otklanjali. Ispitivanje snaga trajalo je do 21. minute, od koje su domaći pojačavali pritisak. Tada je Kasač u brodskom 16-ercu pronašao Popovića, koji je prevario jednog bijelo-crnog i zatim, s 12-13 metara, šutirao pokraj desnog gornjeg kuta. Suprotni je dvije minute poslije s 25 metara ciljao Šimičić, a vratar Memović vršcima prstiju loptu poslao u korner. Iz drugog pokušaja zdesna Ištvanić je centrirao na peterac, gdje je Žigri glavom pucao pod gredu, odakle je Marsonijin vratar paradom spriječio pogodak. Nakon toga se do odmora igralo između 16-eraca.

Nepovezana je igra u nastavku trajala do 65. minute, kada je Memović, izboksavši loptu, otklonio Ciprićevu prijetnju, a u kontranapadu Sivrić na lijevoj strani uposlio utrčalog Gudelja, koji je izbio ispred Ilinčića, ali nije uspio svladati domaćeg vratara. Brođani su ponovno zaprijetili u 76. minuti, preko Madžarevića, čiji je prizemni udarac sa 16 metara otišao pokraj lijeve vratnice. Dvije minute poslije na drugoj strani obećavajući udarac Ištvanića s 20-ak metara završio je u Memovićevu naručju. U 87. minuti Madžarević je s 20 metara poluvisoko šutirao u desni kut, kamo se bacio Ilinčić i spriječio ulazak lopte u mrežu. D. Lekšan

BSK                        0
MARSONIA           0

BIJELO BRDO - Igralište BSK-a. Vrijeme: sunčano. Teren: dobar. Gledatelja: 200. Sudac: Marin Horvat (Čakovec) 6,5. Žuti kartoni: Majtanić (BSK), Jelčić, Radić I Sivrić (Marsonia). Crvenih kartona nije bilo.

BSK: Ilinčić 7, Žaja 6, Majtanić 6, Žigri 6,5, Šimičić 6, Dorić 5,5 (od 51. Gvozdenović 6), Ištvanić 7, Ciprić 6 (od 76. Eling -), Popović 6,5, Periša 7, Kasač 6,5

MARSONIA: Memović 7, Kalanj 6, Balentović 6,5, Čanić 6,5 (od 52. Madžarević 6), Marić 5,5 (od 82. Rosandić -), Gudelj 6, Prodanović 6, Jelčić 6,5, Radić 5,5, Sivrić 6, Bundavica 7

IGRAČ UTAKMICE: NIKOLA ILINČIĆ (BSK)