TREĆA HNL "ISTOK": PLETERNICA

Odličan derbi pripao Slaviji
Objavljeno 2. listopada, 2017.

Fantastično otvaranje derbija u Pleternici imala je Slavija, a gledatelji su nakon dugo vremena uživali u obostrano otvorenoj i napadačkoj igri obiju momčadi. Već u prvoj minuti Matej Peharda se poskliznuo u trenutku kada je trebao postići pogodak nakon odličnog ubačaja Abramovića. U idućem napadu Jakešević se našao u obećavajućoj situaciji, ali puca u blok, a iz kontre Slavija dolazi u vodstvo nakon što je Jakovljević majstorski proigrao Mateja Pehardu, kojega od centra nitko nije mogao sustići, a on je mirno poslao loptu ispod Reze. Uzbuđenja se nastavljaju, pa je u 14.minuti ponovo u ulozi asistenta bio Jakovljević, a njegovu odličnu povratnu loptu u donji desni Rezin kut oštrim udarcem posprema Šubara. Pet minuta poslije, nakon direktnog udarca iz kuta, pogodak postiže Majstorović, nakon čega Slavonija kreće po izjednačenje. Najbliža tome bila je u 25. minuti, kada je Včelik uputio opasan ubačaj, koji Gomerčić šalje u korner, a nakon kornera Smojvir šalje loptu glavom, no Blašković maestralno reagira. Drugi dio Pleterničani ponovo otvaraju pogotkom, nakon udarca iz kuta koji je izveo Vinko Ančurovski, M. Peharda postiže svoj drugi pogodak, ovaj put glavom. Slavonija je pokušavala doći do smanjenja, no domaća je momčad odličnom igrom neutralizirala većinu pokušaja, tako da je rezultat ostao nepromijenjen do kraja susreta, u kojemu su gledatelji doista imali što vidjeti. (AGM Kruna)

SLAVIJA                      3  (2)
SLAVONIJA                1  (1)

PLETERNICA – Stadion “S. Z. Šivo”. Gledatelja: 250. Sudac: Matej Vuković (Đakovo). Strijelci: 1:0 M. Peharda (3), 2:0 Šubara (14), 2:1 Majstorović (19), 3:1 M. Peharda (53). Žuti kartoni: Kvaternik, Solić, Abramović, Jakovljević (Slavija), Sokić, Majstorović (Slavonija). Crvenih kartona nije bilo.

SLAVIJA: Blašković, Kvaternik, Šubara, Ognjenčić (od 13. Gomerčić), V. Ančurovski (od 85. Dorić), Martinović, M. Peharda, I. Peharda, Solić, Abramović, Jakovljević (od 66. Mikić)

SLAVONIJA: Rezo, Majstorović, Karačić (od 46. Marčetić), Boban Včelik, Sokić, Grbeš (od 55. Markanjević), Podobnik, Božić, Jakešević, Smojvir (od 74. Banić)