NASTAVLJEN CRNI NIZ CIBALIJE

Dinamo se može iznenaditi
samo agresijom od početka
Objavljeno 2. listopada, 2017.

Malo je tko očekivao da bi protiv Dinama Cibalia mogla ostati neporažena. Priželjkivao se bar bod i prekid crnog niza, a na kraju su Vinkovčani doživjeli i četvrti poraz u nizu, od čega su u tri posljednja susreta pognute glave napuštali domaći teren. U odnosu prema najavljenom sastavu trener Cibalije Mladen Bartolović je umjesto najavljenih Filipovića i Kordića u igru ubacio stopera Ikića te Vojkovića u veznoj liniji. Zbog te rošade Bartolović je na desni bok postavio Zgrablića, a njegovo mjesto u središnjici obrane zauzeo je Ikić. Agresivnost igrača Dinama i mlaki odgovor igrača Cibalije rezultirali su s dva pogotka u mreži vratara Brkića u prvom poluvremenu. Gosti su odigrali dovoljno dobro da bi ostvarili sigurnu i uvjerljivu pobjedu.

Loš početak

Loš ulazak Cibalije u utakmicu i dva pogotka u mreži do odmora bilo je vć teško nadoknaditi. Međutim, u drugom poluvremenu kada su zaigrali puno agresivnije i odlučnije i krenuli prema naprijed zamalo im se to i isplatilo. Dva pogotka Marka Karamarka nagovijestila su mogući preokret, ali onda se opet "dogodio sudac", koji u 51. minuti dosuđuje jedanaesterac, prema prosudbi mnogih na stadionu neopravdano. I pored toga igrači Cibalije su nastavili agresivnije igrati prema naprijed, što je otvorilo veliki prostor za kontre gostiju, koji su to iskoristili i na kraju uvjerljivo svladali Vinkovčane. Trener Mladen Bartolović ipak je pronašao i nešto pozitivno u domaćoj igri.

- Prvo poluvrijeme smo bili lošiji, dok smo drugo bili puno bolji, što je rezultiralo s dva pogotka. Ono što je nedostajalo u prvom poluvremenu, čvrst blok, odnosno, kada igrači dođu na našu stranu da budemo jako agresivni i da budemo blizu igračima, pa po cijenu i prekršaja, imali smo u velikom dijelu drugog poluvremena. Prvi i drugi gol koji smo primili pali su zbog pomanjkanja naše agresivnosti. Prelagano smo dopuštali igračima Dinama da nam dolaze na tridesetak metara od vrata. Drugo poluvrijeme je bolje izgledalo, ali i opet premalo da bi nešto više postigli. Rezultat je previsok, ali mislim da nismo toliko razočarali koliko bi rezultat mogao sugerirati. Igrači Dinama imali su šest udaraca u okvir gola, a mi smo primili pet pogodaka. Gotovo stopostotni učinak - rekao je trener Cibalije Mladen Bartolović.

Vađenje s Hajdukom?

Zadovoljstvo zato nije krio trener Dinama Mario Cvitanović.

- Sretan sam što smo u reprezentativnu stanku ušli s pobjedom, drago mi je što su igrači ispunili veliku većinu onoga što smo se dogovorili, a plod takve igre je i pet pogodaka. Međutim, nisam zadovoljan što smo primili dva pogotka iz naših pogrešaka. U nekim situacijama manjka nam odgovornosti jer lopta je dragocjena i ne bismo je trebali gubiti ili olako prodavati. Znali smo da će biti pukotina u igri Cibalije, i to smo znali iskoristiti, to je ono što sam tražio, a nisam dobio u Puli. Odlučnost, konkretnost, trka, igra bez lopte - nakon utakmice izjavio je trener Dinama.

Vinkovčani su tako reprezentativnu stanku dočekali u crnoj seriji. Teški su izazovi pred njima jer za dva tjedna gostuju u Splitu. Stoga je trener Bartolović svojim igračima dao tri dana odmora, a nakon toga sva je koncentracija na gostovanje kod Hajduka. Gdje će pokušati ostati neporaženi.

Antun GRGIĆ

VINKOVCI Stadion Cibalije. Teren dobar. Gledatelja: 3104. Sudac: Igor Križarić (Čakovec) 5. Strijelci: 0:1 Olmo (18), 0:2 Soudani (25), 1:2 Karamarko (47), 1:3 Soudani (51.-11m), 2:3 Karamarko (63), 2:4 Hodžić (82), 2:5 Olmo (88). Žuti kartoni: Karamarko, Ikić, Rubić, Filipović, Plum (Cibalia). crvenih kartona nije bilo.

IGRAČ UTAKMICE: DANIEL CARVAJAL OLMO (DINAMO)

CIBALIA                  2 (0)

Brkić 5, Zgrablić 6, Ikuć 5, Peričić 5,5, Rubić 5,5, Karamarko 7 (od 81. Vitaić-), Plum 5,5, Vojković 6, Galić 5,5 (od 69. Kordić-), Pervan 5 (od 62. Filipović 6), Štrkalj 6,5.

DINAMO                  5 (2)

Livaković 6, Stojanović 6, Benković 6, Lešković 6, Lecjaks 6, Doumbai 6, Gojak 5,5 (od 70. Fiolić-), Moro 6,5, Soudani 7, Olmo,7,5 (od 88. Knežević-), Henriquez 5,5 (od 61. Hodžić 6).

0:1

Olmo je neometan primio loptu na vrhu šesnaesterca, odlično je smirio i onda jakim udarcem svladao iskosa vratara Brkića. Premda je dojam kako je igrač Dinama možda primio loptu u zaleđu.

0:2

Lošu intervenciju Vinkovčana iskoristio je Soudani i odbijenu loptu smjestio u nebranjeni dio mreže.

1:2

Štrkalj se izborio za loptu i onda u sudaru s vratarom Livakovićem izbio loptu koja je došla do Karamarka koji precizno, pod gredu pogađa za smanjenje vodstva Dinama.

1:3

Pad Olma u šesnaestercu sudac prosuđuje kao kazneni udarac, premda je situacija vrlo sporna. Siguran je egzekutor Soudani.

2:3

Vojković gura loptu za Karamarka koji sam izbija pred Livakovića i pokraj njega pogađa mrežu za još jedno smanjenje vodstva Dinama.

2:4

Lošu reakciju vratara Brkića i stopera Peričića koristi Hodžić, koji prvi dolazi do lopte i plasira je pokraj istrčalog vratara Cibalije.

2:5

Na lijevoj strani je Olmo promiješao dvojicu igrača Cibalije i onda s vrha šesnaesterca pogodio suprotni kut domaćih