PODUNAVLJE TRAIL & BIC

Trčalo, hodalo i bicikliralo 160 sudionika
Objavljeno 2. listopada, 2017.

Na trećem izdanju festivala sportske rekreacije Podunavlje trail & bic nastupilo je 160 natjecatelja koji su trčali, hodali ili vozili bicikl prelijepim krajolikom Erduta i okolice. Organizatora, SRK Žuti šešir, i sudionike poslužilo je i odlično vrijeme te su svi mogli uživati u nekoj od pet utrka koje su bile u službenom programu, a svoju revijalnu imali su i najmlađi, koji su vozili bicikl.

Od tri trkačke utrke, najzahtjevnija je bila plava staza, u dužini 34 km. U muškoj konkurenciji najbrži je bio Damir Kligl (Baraber Extreme Team) koji je ciljem prošao za 2:47:56 sati, gotovo 15 minuta ispred drugoplasiranog Hrvoja Paukovića (TK Zrinski, 3:01:39) te trećeg Slavena Ujvari Čeha (3:01:39). U ženskoj konkurenciji uvjerljivo je slavila Maja Urban (AK Dubrovnik) s 3:09:24, preko 40 minuta brže od Vandea Zahirović (AK Maraton Vukovar, 3:52:59), dok je treća bila Ana Bogadi (Run.hr, 5:15:19). Na zelenoj stazi (13 km) kod muškaraca pobijedio je Matej Kozari (1:00:58), drugi je bio Igor Mogoroš (Tri Tim Osijek, 1:03:14), a treći Slaven Kožić (1:04:03). Kod žena, najbrža je bila Gabriela Poslon (KPS Baraber, 1:12:28), druga je bila Martina Maloča (Baraber Extreme Team, 1.14:27), dok je treće mjesto zauzela Dora Franjić (1:15:00). U najkraćoj dionici, od 7 km, nazvanoj Od vinarije do vinarije i nazad, prva tri mjesta osvojili su Danijel Dunković (AK Slatina, 38:43), Daniel Ikica (UZT, 41:35) i Jan Lukić (MK Sokol, 42:09) u muškoj te Vlatka Lovrenc-Poljanac (53:26), Renata Hrvoić (1:01:14) i Sandra Ikica (UZT, 1:04:19) u ženskoj konkurenciji.

U brdskoj biciklističkoj utrci (34 km) pobijedio je Luka Kovač (1:4552), drugo mjesto zauzeo je Krešimir Kovač (1:51:42), a treće Tihomir Kovač (1:51:47). Na cestovnoj biciklističkoj utrci slavio je Ivica Božić, ispred Vedrana Angebrandta te Mateja Jukića.

Poslije utrke u dvorcu Adamović-Cseh bio je priređen glazbeno-gastronomski relaks koji je potrajao sve do kasnog popodneva. G.R.