EUROPSKA LIGA, 2. KOLO

Prvijenac Vlašića, zabio i Tomasov
Objavljeno 29. rujna, 2017.

U 2. kolu Europske lige trojica hrvatskih nogometaša zabijala su pogotke u dresovima stranih klubova. Osim dvostrukog strijelca Marka Livaje, koji je donio bod AEK-u protiv Austrije Beč, u remijima svojih momčadi zabijali su još Marin Tomasov i Nikola Vlašić.

Tomasov je u 42. minuti zabio za 1:1 Astane protiv Slavije, osiguravši prvi bod kazahstanskom klubu, a igrao je do 82. minute. Vlašić je u sastav Evertona ušao na početku drugog poluvremena te je u 66. zabio svoj prvijenac u dresu liverpulskog kluba, za vodstvo 2:1 protiv Apollona. No, Ciprani su priredili iznenađenje te pred kraj susreta uspjeli izjednačiti na 2:2. U redovima gostiju Anton Maglica asistirao je za vodeći pogodak te je odigrao cijeli susret, dok je Antonio Jakoliš izišao iz igre u 61. minuti.

Domagoj Vida i Josip Pivarić odradili su punu minutažu za kijevski Dynamo koji je u Beogradu preokrenuo 0:2 na poluvremenu protiv Partizana te slavio s 3:2. Pobjedu je proslavio i Duje Ćaleta-Car, koji je igrao cijeli susret za RB Salzburg protiv Marseillea. U remiju Šerifa s Kopenhgenom punu minutažu imali su Zvonimir Mikulić i Ante Kulušić, a Josip Brezovec igrao je do 81. minute. Svih 90 minuta odigrao je i Andrej Kramarić u porazu Hoffenheima kod Ludogoreca, čime su njemački klubovi zaokružili katastrofalan europski tjedan jer je svih šest klubova u Ligi prvaka i Europskoj ligi pretrpjelo poraze u 2. kolu.

Rezultati 2. kola Europske lige: Astana - Slavija 1:1, Maccabi Tel-Aviv - Villarreal 0:0 (skupina A), Partizan - Dynamo (K) 2:3, Skënderbeu - Young Boys 1:1 (B), Ludogorec - Hoffenheim 2:1, Braga - Istanbul Basaksehir 2:1 (C), Everton - Apollon 2:2, Lyon - Atalanta 1:1 (E), Lokomotiv Moskva - Zlin 3:0, Šerif - Kopenhagen 0:0 (F), Viktoria Plzen - Hapoel Beer-Sheva 3:1, Lugano - Steaua 1:2 (G), Köln - Crvena zvezda 0:1, BATE Borisov - Arsenal 2:4 (H), Konyaspor - Vitoria 2:1, RB Salzburg - Marseille 1:0 (I), Athletic Bilbao - Zorya 0:1, Östersund - Hertha 1:0 (J), Lazio - Waregem 2:0, Nice - Vitesse 3:0 (K), Rosenborg - Vardar 3:1, Zenit - Real Sociedad 3:1 (L). G.Roguljić