TREĆE HNL “ISTOK” - 6. KOLO

BSK preko prvaka sačuvao liderstvo
Objavljeno 29. rujna, 2017.

Ubrzana, šesta etapa trećeligaškog nogometnog “istoka” donijela je derbije u Čakovcu i Slavonskom Brodu te lokalni u Bjelovaru gdje je istoimeni domaćin minimalno svladao susjeda iz Ždralova. Na vrhu je ostao BSK koji je gostovao kod prošlosezonskog prvaka Međimurja i preokretom iz Čakovca donio bodove. Druga momčad Osijeka je i s uzastopnog gostovanja donijela kompletan plijen koji je vredniji nego onaj subotnji iz Belišća. Mladići bijelo-plavih, naime, slavili su u Slavonskom Brodu kod Marsonije od koje su sada udaljeni tri boda, a zadržali su bod zaostatka za BSK-om. Već peti sezonski poraz doživjelo je Belišće. Nakon poraza u Čepinu još je jače “zasvijetlio “fenjer” u gradu papira, te će novi trener Zdenko Adamović imati pregršt posla kako bi nekadašnjim “tigrovima” naoštrio zube. Slaganje nove momčadi ljetos je imao zadaću čepinski trener Igor Toth koji je odlično krenuo u višem natjecateljskom razredu, a petim pogotkom Luke Agatića stigla je treća sezonska pobjeda i identičan plasman. Prvu su, pak, ostvarili Đakovčani u domaćem debitantskom nastupu trenera Hrvoja Piplice, a prijeko potrebne bodove ostavili su Varaždinci pokleknuvši u nastavku utakmice. I na klupi Bedema došlo je do smjene, a novi trener Jure Jurić na svome startu uzeo je bod u Požegi gdje su Ivankovčani, čini se, izgubili dva, jer je Slavonija nadoknadila 0:2 pa potom 2:3 sedam minuta prije kraja. Vukovarci su, pak, u Koprivnici već do odmora “bezecirali” bodove, imajući tada dva pogotka prednosti koje je u nastavku domaćin prepolovio, ali više od toga nije mogao. Pogodaka jedino nije bilo u Oriovcu čime su zadovoljniji gosti iz Pleternice kojima je to već četvrti remi iz šest utakmica, a Orioliku treći uz ukupno bolji učinak.D.Lekšan

Rezultati 6. kola

Međimurje (Čakovec) - BSK (Bijelo Brdo) 1:2, Marsonia (Slavonski Brod) - Osijek II 1:3, Čepin - Belišće 1:0, Đakovo Croatia - Varteks (Varaždin) 2:0, Koprivnica - Vukovar 1991 1:2, Bjelovar - Mladost (Ždralovi) 1:0, Oriolik (Oriovac) - Slavija (Pleternica) 0:0 i Slavonija (Požega) - Bedem (Ivankovo) 3:3.

U 7. kolu, 30. rujna i 1. listopada, sastaju se: BSK - Marsonia, Osijek II - Čepin, Belišće - Đakovo Croatia, Varteks - Koprivnica, Vukovar 1991 - Bjelovar, Mladost - Oriolik, Slavija - Slavonija i Bedem - Međimurje.

Strijelci

6 pogodaka - Jambrušić (KC); 5 pogodaka - Agatić (ČE), Škvorc (ME); 4 pogotka - Boban (SLA); 3 pogotka - Popović, Šimičić (BSK), Bekavac (VU), Jurić (OR), Mišić (MA), Bajić (BED), Sučić (ML), M. Peharda (SLV); 2 pogotka - Rajić, Žaper (OS), Abramović, Petričević (ĐCR), Raić-Sudar, Lučić (BED), Slunjski (ME), Šoštarić (VA)...