PRVA HRL SJEVER, 2. KOLO

Osječanima slavonski ogled
Objavljeno 25. rujna, 2017.

Rukometašima Osijeka pripao je slavonski ogled u 2. kolu Prve HRL Sjever. Osječani su upisali prve ovosezonske bodove svladavši u gostima s 29:22 Novu Gradišku, koja je tako pretrpjela i drugi poraz. U prvom poluvremenu vodila se izjednačena borba, s nekoliko izmjena vodstva, iako je prednost češće bila na strani Osječana. Na pogon nezaustavljivog Mateja Radovića, koji je u prvih 30 minuta postigao devet od svojih 14 pogodaka, gosti su imali od pogotka do tri viška, a na odmor su otišli prednošću 16:14. Gostujući su rukometaši susret prelomili početkom nastavka, u 39. su poveli s pet pogodaka viška (20:15), nakon čega su domaćinu dopustili jedino približavanje na 25:22 u 52. minuti. Do kraja susreta Osječani su sačuvali svoju mrežu te na kraju slavili s uvjerljivih sedam pogodaka viška.

Poput Nove Gradiške drugi poraz na startu prvenstva upisalo je i Đakovo koje je izgubilo kod PPD Zagreba II s 35:22. G.R.

N. Gradiška               22  (14)
Osijek                        29  (16)

NOVA GRADIŠKA - Dvorana ETŠ. Gledatelja: 150. Suci: Josip Kuhar (Samobor) i Damir Prelčec (Zagreb).

NOVA GRADIŠKA: Miletić, Orelj 5 (1), Špoljarić, Akmačić, Bušić 2, Paurević 2, Zaužel 3, Ivanišević, Ćosić 7, Vidović, Marjanović 3, Penić, Vladimir.

OSIJEK: Kolar, Ninaj 2, Ištvanić, Bolanča, Vuković 3, Goluža 1, Šaravanja 1, Lukac 1, Radović 14, Kopić, Barišić, Repušić 3 (1), Barić 4, Vešligaj.

SEDMERCI: Nova Gradiška 2 (1), Osijek 2 (1); ISKLJUČENJA: Nova Gradiška 8 minuta (Ćosić 2+2, Orelj 2, Marjanović 2), Osijek 12 minuta (Bolanča 2+2+2, Goluža 2, Radović 2, Barić 2); CRVENI KARTON: Bolanča (48, Osijek).

Prva HRL Sjever

Rezultati 2. kola: Nova Gradiška - Osijek 22:29, Moslavina - Rudar 25:29, Viro Virovitica - Vidovec 32:27, Maksimir Pastela - Ivanić 27:19, Garešnica - KTC 22:31, Medveščak Zg - Bjelovar 25:30, PPD Zagreb 2 - Đakovo 35:22.