DŽUDO

Četiri osječka odličja u Subotici
Objavljeno 21. rujna, 2017.

U Subotici je održan međunarodni džudo turnir “Dan grada Subotice” te istodobno i 2. kolo Europske lige za mlađe kadete i kadetkinje. Ukupno je sudjelovalo oko 350 natjecatelja, a među njima i predstavnici oba osječka kluba koji su uzeli ukupno četiri odličja, dva na turniru te dva u sklopu Europske lige.

Judo klub Mladost sudjelovao je s ukupno 11 džudaša koji su osvojili tri medalje. Na turniru je u konkurenciji djevojčica Paulina Pušić (2007. godište) bila najbolja z konkurenciji više od 43 kg, dok je njezin brat Filip (2005.) bio srebrni kod dječaka više od 55 kg. U Europskoj ligi međui mlađim kadetkinjama Nives Grčić bila je brončana (do 52 kg), dok je Stella Lovaković (+ 63 kg) bila peta. Nastupili su još Nikola Hogl (do 28 kg), Toni Matković (do 31 kg), Sara Mikić (do 28 kg), Dunja Hogl (do 48 kg), Patrik Hanić (U16 do 46 kg), Andrija Kraljičak (U16 do 60 kg) i Filip Mjertan (U16 +81 kg) koji su ostali bez plasmana.

JK Osijek predstavljala je Tisa Česko koja u Europskoj ligi među mlađim kadetkinjama osvojila srebrno odličje u kategoriji do 57 kg. G.R.