BOKSAČKI TURNIR U MAĐARSKOJ

Tri medalje za BK Osijek u Kiskunhalasu
Objavljeno 20. rujna, 2017.

Na međunarodnom boksačkom turniru u mađarskom Kiskunhalasu sudjelovalo je više od 150 boksača iz 19 klubova Mađarske, Slovačke, Srbije, a jedini predstavnik iz Hrvatske bio je BK Osijek. Ukupno su Osječani zauzeli deseto mjesto. Njegovi članovi osvojili su dva zlata i broncu. U Mađarsku su išli stariji i spremniji članovi BK Osijek, a turnir je poslužio kao kontrolno natjecanje prije samog početka nove ligaške sezone 2017/18 koje počinje već predstojećeg vikenda u Sesvetama.

Tako su u Kiskunhalasu prvo mjesto osvojili senior Josip Miličević (do 91 kg), koji je u finalu na bodove pobijedio mađarskog boksača Rozgonyi Arona. Mlađi senior Mateo Brekalo (75kg) osvojio je također zlato pobjedom u finalu nad domaćim borcem Szonyi Martinom. Mateo je osvojio i titulu najborbenijeg boksača. Mlađi senior Ivan jurkić (69 kg) pobijedio je u četvrtfinalu Mađara Kerekesa Gargelya prekidom u 2. rundi, no izgubio je u polufinalu od također domaćeg bosakača pa se zadovoljio broncom. Dominik Gubo (ml. senior do 64 kg) vratio se kući bez plasmana jer je u četvrtfinalu izgubio od također domaćeg borca na bodove pri podijeljenoj sudačkoj odluci. K.L.