EUROPSKA LIGA

Kalinić osvetio Osijek, Pivarić i Vida Dinamo
Objavljeno 15. rujna, 2017.

U prvom kolu Europske lige tri najuvjerljivije pobjede ostvarile su gostujuće momčadi. Zenit je s čistom “peticom” prošao Vardar u Skopju, dok su Nica i Milan s 5:1 slavili kod Zulte Waregema, odnosno bečke Austrije. U slavlju “rossonera” do 62. minute sudjelovao je i Nikola Kalinić, asistirajući za prvi pogodak. Uspješan dan imali su i Domagoj Vida te Josip Pivarić, koji su odradili svih 90 minuta u 3:1 pobjedi protiv Skënderbeua, preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu. Kod albanskog predstavnika punu minutažu odigrao je Marko Radas. Cijeli susret odigrao je i Andrej Kramarić, čiji je Hoffenheim kod kuće izgubio od Brage 2:1, kao i Nikola Vlašić, čiji je Everton još gore prošao kod Atalante (0:3). Apollon Antona Maglice (puna minutaža) i Antonija Jakoliša (do 54. minute) izvukao je bod kuće protiv Lyona, a remi s gostovanja kod Zlina donio je Šerif s hrvatskim trojcem Zvonimir Mikulić, Anto Kulušić (cijeli susret) i Josip Brezovec (do 73. minute). S remijem kod Vitorije u kojem je sudjelovao punom minutažom vratio se i Duje Ćaleta-Car (RB Salzburg). Među zanimljivijim susretima bio je onaj na Emiratesu, gdje je Arsenal svladao Köln 3:1. Taj je dvoboj imao i “predigru”, zbog prave invazije njemačkih navijača, kojih je navodno na prvoj europskoj utakmici u 25 godina bilo čak 20.000, od čega ih je samo tri tisuće imalo ulaznicu. Zbog njihove navale kod stadiona, zbog sigurnosnih je razloga susret kasnio sat vremena.

Rezultati: Slavia - Maccabi Tel-Aviv 1:0, Villarreal - Astana 3:1 (skupina A), Dynamo (K) - Skënderbeu 3:1, Young Boys - Partizan 1:1 (B), Hoffenheim - Braga 1:2, Istanbul B. - Ludogorec 0:0 (C), Austria (B) - Milan 1:5, Rijeka - AEK 1:2 (D), Atalanta - Everton 3:0, Apollon - Lyon 1:1 (E), Kopenhagen - Lokomotiv (M) 0:0, Zlin - Šerif 0:0 (F), Hapoel Beer-Sheva - Lugano 2:1, Steaua - Viktoria Plzen 3:0 (G), Crvena zvezda - BATE Borisov 1:1, Arsenal - Köln 3:1 (H), Marseille - Konyaspor 1:0, Vitoria - RB Salzburg 1:1 (I), Zorya - Östersund 0:2, Hertha - Athletic Bilbao 0:0 (J), Zulte Waregem - Nica 1:5, Vitesse - Lazio 2:3 (K), Vardar - Zenit 0:5, Real Sociedad - Rosenborg 4:0 (L). G.Roguljić