SJAJAN DERBI U GRADSKOM VRTU

Grezda u posljednjim sekundama
pogodio za pobjedu Osijeka
Objavljeno 9. rujna, 2017.

Kakva je to utakmica bila! Pravi derbi u kojem je Osijek pokazao svu svoju snagu, a na kraju i karakter.
Igrali su Osječani i promašivali, a znate kako je to u nogometu kada promašuješ gotovo uvijek budeš kažnjen. Hajduk je poveo, ali bijelo-plavi su se ekspresno vratili i nijednog trenutka nisum prestali vjerovati u pobjedu, a to su na koncu naplatili doslovce u posljednjim sekundama utakmice. Po viđenom Osijek to posve zaslužio jer bio je opasniji, bolji, a dobio je i nešto novo – Harisa Hajradinovića. Taj će čovjek, barem po onom što je pokazao u derbiju, definitivno ozbiljno ozvježiti vezni red. Uglavnom, bila je to jako dobra igra Osijeka, a da gledateljima doživljaj bude potpun susret je imao krajnje dramatičan rasplet. Na radost navijača bijelo-plavih...

Tri velike prilike Osijeka

Prvo poluvrijeme prošlo je bez previše ritma jer je igra stalno prekidana brojnim prekršajima. Sudac Dalibor Mlakar očito se odlučio za vrlo stirktan pristup kod dosuđivanja prekršaja. Tako je valjda želio umoriti agresivnost obje momčadi, pa smo dobili vrlo rastrganu utakmicu. Osijeku je pripao početak susreta. U prvih desetak minuta Hajduk se još nije probudio, a iz tog razdoblja jedini ozbiljan pokušaj ugrožavanja vrata bio je onaj Lope iz slobodnog udarca u trećoj minuti. Ukrajinac je dobro potegnuo sa 26-27 metara lopta je išla pod gredu, ali po sredini vrata, pa ju je Stipica bez većih problema izbacio u korner. Čim se javio, Hajduk je opasno zaprijetio. U 12. minuti Savvas je ubacio zdesna, lopta je prošla kroz sredinu i došla do Ercega na drugoj vratnici koji nije oklijevao, odmah je uhvatio dobar volej, ali je Malenica uspio obraniti taj udarac, a kasnije je opasnost raščistio kocentrirani Škorić. Bilo je razdoblje u kojem su gosti bili poduzetniji. Izveli su nekoliko udarac iz kuta, no bez rezultata. A onda je  Osijek u samo dvije minute imao tri velike prilike za vodstvo. U 23. minuti “mrtvaca” je imao Ejupi. Hajradinović je odlično pronašao Mioča, a ovaj još bolje gurnuo Ejupija u situaciju “1 na 1” sa Stipicom. No, Makedončev prvi dodir nije bio kvalitetan, dao si malo predug for, pokušao prebaciti vratara Hajduka, ali je lopta ipak zapela za Stipicu i otišla preko vrata u korner. Taj udarac iz kuta izveo je Bočkaj, na drugoj vratnici odlično je skočio Barać pucao glavom od zemlje, lopta je pogodila lijevu vratnicu, odbila se do Ejupija koji je također trzno glavom, ali je na liniji vrata loptu izbacio Juranović. Hajduk je doista nekim čudom uspio preživiti te dvije minute, a onda se igra razvodila brojnim prekidima i prekršajima, pa do odmora više nije bilo uzbuđenja.

? 90+3' Eros Grezda 2:1 NK Osijek - HNK Hajduk (2:1), 8.kolo 2017/2018

Posted by NK Osijek fans on Saturday, September 9, 2017

Grezda za pobjedu

U nastavku prvi je zaprijetio Osijek. U 48. minuti Bočkaj je ubacio slijeva Ejupi je u sredini prvi došao do lopte, skrenuo ju prema vratima, ali nije bio precizan. I onda je Osijek darovao Splićane. U 49. minuti Bočkaj je neporezno vraćao loptu unatrag presjekao ju je Erceg nakon malo petljanja na koncu je uputio udarac s ruba kaznenog prostora u donji lijevi kut, a Malenica se pružio i odbio taj udarac u korner. Iz tog udarca iz kuta gosti su poveli. Savvas je ubacio, a nebeski visoko skočio je Nižić i doslovce zakucao loptu glavom u mrežu Osijeka – 0:1. Međutim, slavlje gostiju nije trajalo ni punu minutu.Čim se krenulo s centra Osječani su izjednačili nakon krasne akcije. Boban je probio desnu stranu prizemno ubacio u sredinu gdje je Ejupi lijepo odložio loptu za Hajradninovića koji je 14-15 metara preciznim prizemnim udarcem pogodio lijevi kut nemoćnog Stipice – 1:1. Tako je Hajradinović u svom debiju u bijelo-plavom dresu odmah pokazao kako će biti pravo pojačanje Nakon sat vremena s klupe je odstranjen trener Hajduka Joan Carillo zbog jedne brune reakcije na sudačku odluku. Zaoštrilo se i na terenu u tim trenucima. Pogoci su očito podignuli adrenalin igračima obje momčadi. U 66. minuti Osijek je imao novu veliku priliku. Lopa je izveo korner, a lopta je nekako došla do Bočkaja koji je pucao preko glave, ali je pogodio Stipicu koji je na vrijeme napustio vrata, pa je lopta završila u korneru. U 84. minuti Stipica je još jednom spasio Hajduk. Grezda je ubacio zdesna, lopta se odbila na nogu Mariću koji je pucao iz prve prema donjem desnom kutu, ali je vratar Hajduka to uspio obraniti. I onda ludi rasplet. U trećoj minuti sudačke nadoknade Osijek je došao do više nego zaslužene pobjede. Boban je po tko zna koji put povukao po desnoj strani, proigrao Lukića čiji je pas iz “vinkla” izbacio oba stopera Hajduka, lopta je došla na drugu stranu do Grezde koji je ostao priseban I pogodio donji lijevi kut za pobjedu Osijeka i erupciju slavlja na tribinama. D.Keler

Osijek – Hajduk  2:1(0:0)

OSIJEK – Stadion u Gradskom vrtu. Vrijeme i teren pogodni za igru. Gledatelja: 8045. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb) – 5,5. Strijelci: 0:1 Nižić (50), 1:1 Hajradinović (51), 2:1 Grezda (90). Žuti kartoni: Mudržija, Grezda, Lukić (Osijek), Hamza, Borja Lopez, Juranović (Hajduk). Crveni kartoni:
IGRAČ UTAKMICE: HARIS HAJRADINOVIĆ (OSIJEK)