POBJEDA UOČI OSIJEKA

Austria slavila kod Mattersburga
Objavljeno 20. kolovoza, 2017.

Nogometaši bečke Austrije, suparnika Osijeka u play-offu Europske lige, ostvarili su pobjedu u 5. kolu austrijske Bundes lige. “Viole” su na gostovanju kod Mattersburga slavili sa 3:1. Poveli su gosti u 19. minuti preko Friesenbichlera. U 52. minuti izjednačio je Holler, a sedam minuta poslije isti igrač zaradio je isključenje. S igračem više u polju Austria je uspjela stići do pobjede u završnici susreta. Oba pogotka postigao je Christoph Monschein, koji je bio strijelac i prvog pogotka za Austriju u Gradskom vrtu. Prvo je Monschein u 84. minuti donio Austriji vodstvo, a u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio je pobjedu. Austria je trenutno četvrta na tablici austrijskog prvenstva sa sedam bodova, osam bodova manje od vodećeg Sturma i šest “minusa” od Red Bull Salzburga. K.L.