SP KADETA U RUKOMETU

Hrvatski kadeti svladali Sloveniju
Objavljeno 16. kolovoza, 2017.

Hrvatska muška kadetska rukometna reprezentacija Hrvatske u osmini finala Svjetskog prvenstva u Gruziji snage je odmjerila s trećeplasiranom reprezentacijom skupine D Slovenijom. Hrvatska je na kraju slavila s 29:25 (17:14) i plasirala se u četvrtinale Svjetskog prvenstva. Bio je to vrlo borben susret u kojemu je Hrvatska preuzela vodstvo u prvom poluvremenu, ali ga je ispustila početkom drugog kada je Slovenija izjednačila i povela. Međutim, slovensko vodstvo kratko je trajalo, hrvatski kadeti ubacili su u brzinu više i na kraju slavili za plasman među osam najboljih. Raspucan je bio Ivan Martinović koji je postigao 11 pogodaka. Po četiri gola dodali su Halil Jaganjac i Vito Bahtijarević, a Ivan Panjan skupio je 11 obrana. K.L.