Regija
21.SPORTSKE IGRE MLADIH

Lara Matusina i Petra Dugandžić iz Čepina u odbojci na pijesku do zlata u Splitu
Objavljeno 6. kolovoza, 2017.
Ekipa Murse Osijek u muškoj kategoriji i Tratinčice (Slavonski Brod) u ženskoj osvojili broncu
SPLIT-Na sportskim terenima na Žnjanu u Splitu odigrana je državna završnica u okviru 21.Sportskih igara mladih u odbojci na pijesku u kategoriji 2002. i mlađi u muškoj i ženskoj kategoriji.
U ženskoj kategoriji u prvom polufinalu ekipa OK Plavi Peklenica (Prelog) pobijedila je ekipu Agrotehnika (Osijek) sa 2:0 (16:14, 15:7), dok je u drugom polufinalu ekipa Čepin pobijedila Tratinčice (Slavonski Brod) sa 2:0 (15:5, 15:1).U susretu za treće mjesto ekipa Tratinčice (Slavonski Brod) pobijedila je ekipu Agrotehnika (Osijek) sa 2:0 (15:18, 15:11).U velikom finalu u ženskoj odbojci na pijesku gledali smo odličan susret između OK Plavi Peklenica (Prelog) i ekipe Čepina. Djevojke Lara Matusina i Petra Dugandžić iz Čepina pokazale su odličnu igru od samog početka, što je na kraju urodilo plodom, te su sa 2:0 (15:6,15:7) pobijedile djevojke iz Preloga i osvojile zlato na državnoj završnici u Splitu.
U muškoj kategoriji u prvom polufinalu Klošari (Zagreb) pobijedili su ekipu Štrumpfovi (Daruvar) sa 2:1 (15:11, 18:20, 7:0), dok je u drugom polufinalu ekipa Leptirići (Zagreb) pobijedila ekipu Mursa (Osijek) sa 2:1 (15:6, 9:15, 7:5).U susretu za treće mjesto ekipa (Mursa) Osijek pobijedila je lagano sa 2:0 ekipu Štrumpfovi (Daruvar) sa 2:0 (15:5, 15:4.).U susretu koji je odlučivao o pobjedniku državne završnice igrale su ekipe Klošari (Zagreb) i Leptirići (Zagreb), a bolja je bila Leptirići (Zagreb) koji su u neizvjesnom susretu pobijedili ekipu Klošari (Zagreb) sa 2:1 (15:11, 12:15, 7:4) i osvojili prvo mjesto.
Prve dvije plasirane ekipe u muškoj i ženskoj kategoriji izborile su plasman na međunarodnu završnicu koja se igra od 17.-22. kolovoza u Splitu.Mario Kokaj