“TRI KORNERA PENAL”

Caffe 5 Gravia ostavila D.G.O. bez naslova
Objavljeno 23. lipnja, 2017.

Nastavak natjecanja u nokaut-fazi na malonogometnom turniru “Tri kornera penal” donio je vrlo neizvjesne i uzbudljive dvoboje, o čemu svjedoči i podatak da su tri od sedam susreta odlučivani tek nakon penala. Za dodatno uzbuđenje pobrinula se i Caffe 5 Gravia, koja je u seniorskoj osmini finala izbacila dvostrukog uzastopnog pobjednika D.G.O.

Četvrtfinalni dvoboji u kategoririji mlađih pionira nisu dali naslutiti uzbudljivu večer na turniru u Donjem gradu. Naime, Građevinarstvo Hebron je u polufinale ušao “devetkom” protiv Sarvaša, dok je Čepin sa 4:1 izbacio Olimpiju. Ipak, u ovom drugom dvoboju bilo je puno više draži, a odlučen je tek u drugoj polovini drugog poluvremena kada je Matešić s tri pogotka u nizu odveo Čepinčane među četiri najbolje momčadi turnira.

Tamo su u veteranskoj konkurenciji prošli i Limunčići, koji su tek boljim izvođenjem penala prošli Kockicu konobu Griblju sa 4:3 (1:1). Mreže su mirovale gotovo punih 25 minuta, a onda je u nepune dvije prvo Runtić doveo Limunčiće u vodstvo, a već u sljedećoj ga je minuti poništio Novotni iz šesterca. Na kraju su oni odlučivali o konačnom pobjedniku, presudila je četvrta serija koja je Limunčiće odvela u nedjeljno polufinale.

Utakmice osmine finala seniora definitivno su ponudile draž i neizvjesnost, što potvrđuje da nitko nije uvjerljivo slavio. Najveću prednost ostvarilo je Osječko koje je s 2:0 porazilo Župu. Mursa VBK Folding i Nike mjesto u četvrtfinalu osigurali su tek penalima. “Mursaši” su nakon 1:1 sa 4:2 prošli Caffeteriju Novi grad, dok je Nike poslije 2:2 s 8:7 izbacio CB Rupu 5. rajon. “Šlager” večeri bio je ogled dvostrukog uzastopnog pobjednika D.G.O-a i Caffe 5 Gravije, koji je odlučen samo jednim pogotkom. Postigao ga je već u 10. minuti Anić, čime je tako “petica” iz daljnjeg natjecanja izbacila pobjednika iz 2015. i 2016.

Goran ROGULJIĆ
Rezultati

MLAĐI PIONIRI Četvrtfinale: Sarvaš - Građevinarstvo Hebron 0:9, Olimpija - Čepin 1:4

VETERANI Četvrtfinale: Limunčići - Kockica konoba Griblja 4:3 nakon šesteraca (1:1)

SENIORI Osmina finala: Župa - Osječko 0:2, Caffereria Novi grad - Mursa VBK Folding 2:4 nakon penala (1:1), CB Rupa 5. rajon - Nike 7:8 nakon penala (2:2), D.G.O. - Caffe 5 Gravia 0:1

Mlađi pioniri
Olimpija                   1  (1)
Čepin                       4  (1)

Igralište SD Olimpija. Suci: Zeba i Vuletić. Strijelci: 0:1 Lučinger (9), 1:1 Dumančić (10), 1:2 Matešić (22), 1:3 Matešić (27-6m), 1:4 Matešić (28).

OLIMPIJA: Manestar, Pudar, Grđan, Dent, Dumančić, Vukosavljević, Gudelj, Štefanac, Bajus, Kuić, Marinčić, Dražić

ČEPIN: Josipović, Mioč, Gaube, Piškorjanac, Boroš, Heffer, Mašić, Biljan, Primorac, Pavleković, Lučinger, Matešić, Ključar

Veterani
KOC. KON. GRIBLJA     3  (1,0)
Limunčići                            4  (1,0)

Igralište SD Olimpija. Suci: Kovačević i Zeba. Strijelci: 0:1 Runtić (25), 1:1 Novotni (26-6m).

KOCKICA KONOBA GRIBLJA: Bubalo, Buljubašić, Ravlić, D. Vuković, Novotni, Đikić, Grđan, M. Vuković, Bursca, Takač, Pivić

LIMUNČIĆI: Habulinec, Škaro, Vuletić, Salopek, Šmit, Čanžar, Brnić, Runtić, Nađ, Mrvelj

Seniori
D.G.O.                                   0
CAFFE 5 GRAVIA               1  (1)

Igralište SD Olimpija. Suci: Kovačević i Zeba. Strijelac: 0:1 Anić (10).

D.G.O.: Lukenda, R. Vasilj, G. Vasilj, Maligec, Govorko, Gačić, Duvančić, Jager, Domović, Kovačić, Špoljarić

CAFFE 5 GRAVIA: Anić, Pandurević, Eling, Šafar, Lukačić, Tolić, Dakić, Alerić, Žigri, Kaplan

Raspored za vikend

SUBOTA - 18.00: Višnjevac - Metalac, 18.30: Tenja - Index d.o.o. (početnici polufinale), 19.00: ŽNK Osijek - Građ. Hebron (mlađi pioniri polufinale), 19.30: Ekipa - pobjednik susreta Legadon/Građ. Hebron (pioniri polufinale), 20.05: G1/C2 - H1/D2, 20.40: E1/A2 - F1/B2, 21.15: Caffe 5 Gravia - Mursa VBK Folding, 21.50: Nike - Osječko (seniori četvrtfinale)

NEDJELJA - 18.00: početnici za 3. mjesto, 18.30: finale početnika, 19.00: Metalac - Čepin (mlađi pioniri polufinale), 19.30: Čepin - A2/B3 (pioniri polufinale), 20.05: Limunčići - A2/B3, 20.40: Skripta - Bistro pizzeria Oliva (veterani polufinale), 21.15. i 21.50 polufinala seniora