TENISKI TURNIRI

Vekić i Karlović u polufinalu
Objavljeno 16. lipnja, 2017.

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u polufinale WTA turnira u Nottinghamu nakon što je pobijedila Grkinju Mariu Sakkari sa 6:2, 6:3, poslije sat i 14 minuta igre. Vekić je prohujala kroz prvi set, tri je puta oduzela servis suparnici, ali na početku drugog seta Sakkari ju je iznenadila, došavši do "breaka". No, Hrvatica je brzo vratila izgubljeni servis te je izjednačila na 2:2, a novi "break" napravila je u osmom gemu te je tako došla u priliku da servira za meč. Grkinja Sakkari povela je 30-0, ali Vekić je ipak zadržala koncentraciju i drugu meč-loptu pretvorila u pobjedu, pa sada Vekić vodi s 2-1 u međusobnim dvobojima. U polufinalu Vekić će igrati protiv bolje iz susreta Čehinje Lucije Šafarove i Bugarke Cvetane Pironkove.

U polufinale ATP turnira u s-Hertogenboschu, plasirao se i Ivo Karlović. Hrvatski tenisač pobijedio je 65. igrača svijeta Rusa Danila Medvedeva sa 6:4, 6:4. Karlović je na terenu proveo 58 minuta, odnosno minutu više nego dan ranije protiv Amerikanca Kozlova, te je ponovno bio dominantan na svom servisu, protiv kojeg je Medvedev uspio osvojiti tek devet poena. Ruski tenisač nije imao ni jednu priliku za "break", a Karlović je iskoristio dvije od tri šanse. Karlović bi u polufinalu mogao igrati protiv Marina Čilića kojeg danas čeka četvrtfinalni dvoboj s Kanađaninom Vasekom Pospišilom. Hina