TREĆA HNL "ISTOK": VIŠNJEVAC

Višnjevčani namučili favorita
Objavljeno 29. svibnja, 2017.

Nogometaši Višnjevca očito su odlučni odigrati prvenstvo do kraja bez obzira na to što su izgubili izglede za opstanak. Uoči 20. kola i susreta s Bedemom okupili su se u dostatnom broju, a mlada domaća momčad dobro se suprotstavila gostima iz Ivankova i prilično ih namučila u njihovoj potvrdi statusa favorita. Bedem je bio bolji, ali domaćine je spašavao raspoloženi vratar Ante Anić. Ipak, morao je po loptu u mrežu pred kraj prvog poluvremena. Kvesić je prekršajem zaustavio Žgelu, a dosuđeni slobodni udarac izveo je iskusni Mario Lučić. Snažno je s desne strane iskosa s 20 metara opalio pod gredu, Anić teškom mukom odbio loptu, a onda ju je iz blizine u mrežu pospremio Vuksanović. Kako je igra odmicala, Višnjevčani su popuštali, Ivakovčani tražili drugi pogodak. Do njega su došli u 83. minuti. Nakon bijega Mrdeše poslužio je nečuvanog Žgelu koji je iz blizine svladao višnjevačkog vratara Anića.

Višnjevac             0
Bedem                 2  (1)

VIŠNJEVAC - ŠRC Višnjevac. Gledatelja: 80. Sudac: Mihael Maksimčuk (Slavonski Brod) 7. Strijelci: 0:1 Vuksanović (45), 0:2 Žgela (83). Žuti kartoni: Kvesić (Višnjevac). Crvenih kartona nije bilo.

VIŠNJEVAC: Anić 7, Špoljarinec 6, Žitnjak 6, Ilakovac 6 (od 87. Glogač-), Gverijeri 6 (od 64. Tomas 6), Jakšić 6, Ivković 6, Kvesić 5,5 (od 87. Kraljik-), Pandurević 5,5, Maganjić 5,5, Grafina 6.

BEDEM: Vojnić 6, Babić 6, Smolčić 6, Lučić 6,5, Božić 7, Borko 6 (od 61. Stojić 5,5), Žgela 6,5 (od 87. Škarica-), Mrdeša 7, Vuksanović 6,5, Ujvari 6,5, Sambol 5,5 (od 46. Ljaljić 6).

IGRAČ UTAKMICE: DUJE MRDUŠA (BEDEM).