DOMINACIJA OSJEČKIH NOGOMETAŠICA

Čistom “devetkom” potvrdile 21. titulu
Objavljeno 22. svibnja, 2017.

S devet lopti u mreži Splita Osječanke su potvrdile 21. titulu prvaka Hrvatske! Splićanke su do sredine prvoga poluvremena odolijevale nasrtajima domaćih igračica koje su u 23. minuti prvi put pogodile mrežu. Ni 60 sekundi nije proteklo od Lojnina pogotka, a Andrlić je ponovno svladala Kraljić. Do odmora je splitska vratarka još dva puta vadila loptu iz mreže, kamo su ju poslale Maltašić i opet Andrlić. U prvoj minuti nastavka Nevrkla je zabila peti pogodak, a ista je domaća stoperka u zadnjim sekundama zaključila golijadu. Između njezinih pogodaka Lojna je još dva puta bila precizna za svoj hat-trick, a u strijelce se upisala i kreatorka osječke igre Joščak. U međuvremenu je Baban, u 58. minuti, propustila realizirati kazneni udarac za potencijalnu novu dvoznamenkastu pobjedu. Unatoč tome dva kola prije kraja prvenstva Osječanke su i teorijski osigurale novi naslov prvaka države. D.Lekšan

OSIJEK               9  (4)
SPLIT                  0

OSIJEK - Igralište “Mačkamama”. Vrijeme sunčano. Teren dobar. Gledatelja: 150. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Strijleci: 1:0 Lojna (23), 2:0 Andrlić (24), 3:0 Maltašić (27), 4:0 Andrlić (33), 5:0 Nevrkla (46), 6:0 Lojna (50), 7:0 Joščak (61), 8:0 Lojna (87), 9:0 Nevrkla (90). Žutih i crvenih kartona nije bilo.

OSIJEK: Pirić, Nevrkla, Baban, Joščak, Andrlić, Radeljić, Lojna, Čavić (od 58. Kovač), Bojčić, Maltašić, Culek.

SPLIT: Kraljić, Čuljak, Horvat, Valušek (od 73. Ursić), Lubina, Petrović, Pedić, Grbavac, Mišetić, Bukač, Radanović.