SUSEDGRAD - SOKOL POKAL

Laura Zahirović najbolja seniorka
Objavljeno 19. svibnja, 2017.

U dvorani Sutinska Vrela u Zagrebu održan je međunarodni taekwondo turnir Susedgrad - sokol pokal, koji je ujedno bio i drugi izborni turnir za juniorsku reprezentaciju. Na turniru je bilo 513 natjecatelja u borbama i 100 u formama iz Slovenije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Taekwondo klub Osijek nastupio je s osam članova: mlađi kadet Noa Muštran (- 27 kg), kadeti Marko Šimon (- 45 kg), junior Filip Jelošek (- 63 kg), juniorke Hana Marković (- 55 kg) i Mateja Šuvak (- 59 kg), seniorka Laura Zahirović (- 63 kg) u borbama i u formama juniorka Šima Vuletić i senior Daniel Muštran. Noa Muštran u borbi za medalju gubi od predstavnika zagrebačkog Jastreba Marka Miholića, koji je i kasniji pobjednik turnira. Kadet Marko Šimon u borbi za medalju također je izgubio od predstavnika zagrebačkog Jastreba Luke Tomića, koji je također kasniji pobjednik turnira. Junior Filip Jelošek u borbi za medalju ide na trećeg nositelja turnira Patrika Pavlekovića iz zagrebačkog Iona, koji je pobijedio nakon uzbudljive borbe. Juniorka Hana Marković izgubila je u prvom kolu od Laure Čoso, a njezina klupska kolegica Mateja Šuvak u borbi za medalju odrađuje tešku borbu punu preokreta s trećom nositeljicom turnira i kasnijom pobjednicom Klarom Rastović. Najboljom seniorkom turnira proglašena je Osječanka Laura Zahirović, koja je pobijedila predstavnice splitskog Marjana Mariju Badrov u Ivanu Krivić.

U formama brončane medalje osvojili su Šima Vuletić u konkurenciji juniorki učenički pojasovi i Daniel Muštran u konkurenciji seniora učenički pojasovi. K.L.