TRIPUT 2:0 ZA OSIJEK

Cibalia svaki put s drugim trenerom
Objavljeno 16. svibnja, 2017.

Osijek je ove sezone pobijedio svog slavonskog rivala u sve tri utakmice, ne primivši pri tome ni jedan pogodak. Rezultat je u svim utakmicama bio isti - 2:0 za bijelo-plave. Prva utakmica ove sezone odigrana je krajem kolovoza u Gradskom vrtu. Ona je bila i najposjećenija od dosadašnja tri derbija, jer joj je nazočilo gotovo 4500 gledatelja. Osijek je dugo lomio otopr Cibalije koja je pala nakon više od sat vremena igre u samo tri minute. U 65. Mioč je zabio prvi, a u 68., nakon velike pogreške vratara Matkovića, Knežević drugi pogodak za Osijek. Druga utakmica odigrana je u drugoj polovini studenoga u Vinkovcima. Imala je sličnu priču. Opet je Osijeku trebalo malo više od sat vremena za prvi proboj obrane Vinkovčana. Zabio je Ejupi u 61. minuti, a potvrda pobjede stigla je u sudačkoj nadoknadi, kada je Matković slično teško pogriješio, kao i u prvoj utakmici, što je omogućilo Bobanu postizanje drugog pogotka. Treća utakmica odigrana je ovog proljeća u Osijeku, a koban za Vinkovčane bio je Ukrajinac Dmitro Lopa koji je zabio oba pogotka (43. i 55.), ali prava je istina da su gosti u toj utakmici dobro i prošli. Zapravo to je bio najneravnopravniji dvoboj, jer je Cibalia tada bila u teškoj depresiji. Jedna od zanimljivosti slavonskih okršaja ove sezone jest da Cibaliju ni u jednom od njih nije vodio isti trener. Prvu utakmicu na vinkovačkoj klupi sjedio je Stanko Mršić, u drugoj Siniša Sesar, u trećoj Peter Paulcut, a danas će to biti Mladen Bartolović. I to jasno govori kroz kakve je drame prolazila Cibalia ove sezone. D.Kl.