A-1 HRVATSKA KOŠARKAŠKA LIGA

Brokeri na Split u doigravanju
Objavljeno 23. travnja, 2017.

U nedjelju je završen ligaški dio A-1 lige košarkaša, a u 26. kolu Vrijednosnice Osijek gostovale su kod šibenskog Jollyja. Brokeri su na Baldekin stigli neopterećeni oko konačnog plasmana, sedma pozicija uoči doigravanja bila je sigurna.

Osječani su najavili da na put ne idu turistički, ali posljednjih 40 minuta osnovnog dijela sezone nisu odigrali na visokoj razini. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već do odlaska na odmor, domaći ”bankari“ imali su prednost od 24 poena, a u drugoj četvrtini gostu su zabili svega sedam. Napadačka nemoć nije trajala i drugo poluvrijeme, no zaostatak je ipak bio prevelik, bilo je jasno da u razmaku od četiri dana Osječani nisu u stanju reprizirati preokret (protiv Zagreba su nadoknadili -16). Postojala je mogućnost da Jolly bude i suparnik u četvrtfinalu doigravanja, ali nakon raspleta posljednje runde, na drugo mjesto pao je Split, koji će u srijedu biti domaćin prve utakmice.

Ostali rezultati 26. kola: Cedevita – Šibenik 64:69, Cibona – Split 76:70, Kvarner – Škrljevo 67:93, Zabok – Hermes Analitica 83:88, Zadar – Alkar 101:67 i Zagreb – Gorica 88:85.

U četvrtfinalu doigravanja sastaju se: Šibenik (1) – Zagreb (8), Split (2) – Vrijednosnice Osijek (7), Jolly (3) – Cedevita (6) i Cibona (4) – Zadar (5). Iz lige ispadaju Kvarner i Gorica. N. Benčina

Jolly JBŠ                        74
Vr. Osijek                      62

ŠIBENIK - Dvorana Baldekin. Gledatelja: 100. Suci: Vulić, Roglić, Živajić.

JOLLY JBŠ: Scott 21 (1-1), Penn, Klepo, N. Došen 7, Markulin 13, Marić 2, Bilinovac 7, Papac 6, Perković, Novačić 17, Brkić 1 (1-2).

VRIJEDNOSNICE OSIJEK: J. Šarac, A . Došen 11 (1-1), Robinson 10, Žulj, Vuković, A. Šarac 15 (1-2), Krajina 9 (2-3), Karlović 2, Turalija 7 (1-2), Mustapić 8 (2-2).

REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 25:15, 21:7, 11:21, 17:19

MEMORIJALNI BOĆARSKI TURNIR “PUKOVNIK IVICA ŠOLJIĆ”