NAPOKON POBJEDA

Cibalia možda uhvatila zadnju slamku spasa
Objavljeno 21. travnja, 2017.

Dugo se u Vinkovcima čekala prvoligaška pobjeda i napokon je stigla i to u utakmici koja je proglašena kao “najvažnija sezone”. Cibalia je došla do tek druge pobjede ove sezone, a sinoć je pored Bosuta “slomljen” Slaven Belupo.

Vinkovčani su u susret ušli vrlo agresivno, pa je već u prvoj minuti Glavica zaprijetio gostima iz Koprivnice. Glavica je u uvodu bio korak prespor, pa je loptu pokupio vratar Blažević. No, minutu kasnije Glavica nije pogriješio i Cibalia je povela. Musa je pogriješio, Glavica uzeo loptu, sjurio se prema vrataru Blaževiću te ga smireno matirao za veliko slavlje na vinkovačkom stadionu.

Nakon vodstva “cibalijaši” su pokušali igrati što dalje od svojeg gola, pa se lopta uglavnom nalazila na sredini terena gdje se poput šahovske partije odvijala borba za loptu i mali prostor. Gosti su u nastavku prvog dijela prijetili preko Barića, ali je vratar Matković bio na mjestu. U 26. minuti Cibalia je mogla povećati vodstvo, ali nakon što je Glavica odlično proigrao Bašu glavom, potonji u čistoj situaciji jedan na jedan šutira pored gola. I u 35. minuti Cibalia je imala sjajnu priliku, ali Mišić umjesto da šutira odlučuje se na vraćanje lopte u sredinu gdje situaciju čisti Jovičić. U 39. minuti ljutili su se igrači Slaven Belupa, u šesnaestercu Cibalije srušen je Ivanovski, ali se sudac Mlakar nije oglasio.

Od prve sekunde nastavka igralo se otvoreno s obje strane, Kopić je mijenjao želeći preokret, ali Cibalia je čuvala vodstvo. Prilike za gol nije bilo sve do 73. minute kada je loptu pred gol pokušao ubaciti Muženjak, rukama ju je zaustavio Aliti i sudac je pokazao na 11 metara. Precizan je bio Frane Vitaić za 2:0. U posljednjih desetak minuta uglavnom se igralo na duge ubačaje, a onda u samoj završnici još va gola, oba s 11 metara. Prvo za goste kada zbog igranja ruke Filipovića Mlakar pokazuje na bijelu točku, a uspješan je bio Ivanovski. Samo dvije minute kasnije ponovo sudac Mlakar pokazuje na bijelu točku, ovaj puta je krivac je Jovičić, koji s leđa ruši Brekala, a Vitaić je to pretvorio u konačnih 3:1 i veliko slavlje Vinkovčana.

Antun GRGIĆ

VINKOVCI - Stadion Cibalije. Vrijeme oblačno. Teren dobar. Gledatelja: 468. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb) - 6. Strijelci: 1:0 Glavica (2), 2:0 Vitaić (74-11m), 2:1 Ivanovski (85-11m), 3:1 Vitaić (87-11m). Žuti kartoni: Glavica, Mijoković, Čuljak (Cibalia), Ivanovski 6,5, Jovičić, Katić, Aliti, Bouadla (Slaven Belupo). Crvenih kartona nije bilo.

IGRAČ UTAKMICE: FRANE VITAIĆ (CIBALIA)

CIBALIA                                   3  (1)

Matković 7, Žderić 6,5, Tomašević 6, Zgrablić 6,5, Čuljak 6, Mijoković 6, Muženjak, 6,5, Vitaić 7,5 (od 90. Mlakić-), Baša 6,5, P. Mišić 6 (od 80. Filipović-), Glavica 7 (od 71. Brekalo-).

SLAVEN BELUPO                      1  (0)

Blažević 5,5, Jovičić 5, Stevanović 5,5 (od 55. Christensen 6), Heber 6, Bouadla 6, Aliti 5,5, Barić 6 (od 55. Tadić 6), Katić 6, Ivanovski 7, Melnjak 6, Musa 5 (od 46. Burić 6).

1:0

Lopta za za Slaven Belupo sa strane, išla je prema Musi, ali se on pokliznuo pa ju je osvojio Glavica i sjurio se prema golu gostiju i preciznim udarcem pogodio suprotni donji kut

2:0

Loptu je pred golom Cibalije rukom zaustavio Aliti, pa je Mlakar pokazao na bijelu točku, a precizan je bio kapetan Vitaić

2:1

Lopta je iz slobodnog udarca ubačena u šesnaesterac, a u skoku je rukom igrao Filipović. Točan izvođač s 11 metara bio je Ivanovski

3:1

U prvom slijedećem napadu u šesnaesterac je ušao s lijeve strane Brekalo, a iza leđa ga ruši Jovičić. Sudac po treći puta pokazuje na bijelu točku, opet je točan bio kapetan Vitaić