TREĆA HNL "ISTOK": PLETERNICA

Derbi završio podjelom bodova
Objavljeno 17. travnja, 2017.

Županijski derbi u Pleternici, kojemu je prisustvovao velik broj gledatelja i koji su mogli uživati u odličnim akcijama i lijepim golovima, završio je u konačnici podjelom bodova. Mogla je Slavonija uzeti sva tri boda da su u prvom poluvremenu nakon vodstva od 0:2 napadači bili malo koncentriraniji, smireniji i zabili zicere koje su imali i tako “dotukli” domaćina. Slavonija je puno bolje ušla u utakmicu te je povela već u 7. minuti. Bekavac se sjurio po lijevoj strani i s lakoćom prošao pokraj Gomerčića i ušao u kazneni prostor gdje ga ruši Kvaternik i sudac opravdano pokazuje na bijelu točku. Bivši igrač Slavije Majstorović namjestio je loptu i zabio za vodstvo gostiju. Nije se Slavija ni stigla oporaviti od početnog šoka, kada joj je uslijedio novi, ponovno griješe domaći na lijevom boku, odličan centaršut upućuje Soldo, također bivši igrač Slavije, a u 16-ercu najviše skače Jakešević i sprema loptu iza leđa Blaškoviča. U 15. minuti Slavonija promašuje prvi zicer koji je mogao riješiti pitanje pobjednika. Sokić, poznat po dalekometnom bacanju, iz auta uposlio je Jakeševića koji je pucao s nekih pet-šest metara, ali je Blašković odlično obranio. Nakon toga u 26. minuti ponovno Bekavac pravi probleme u zadnjoj liniji Slavije i šalje povratnu loptu na koju natrčava Jakešević, Blašković je bio svladan, ali je lopta pogodila vratnicu. Kazna za propušteno uslijedila je u 36. minuti, slobodan udarac s desne strane odlično je izveo M. Peharda, visoko je skočio stariji brat I. Peharda i smanjio na 1:2. Slavija drugo poluvrijeme kreće po izjednačenje i odmah na startu u 47. minuti odlična prilika Žuljevića koji je zamalo neprecizan. Nakon toga na novu prijetnju trebalo je čekati do završnice, kada je Slavija povećavala pritisak prema gostujućim vratima. U 80. minuti vratnicu je pogodio Žuljević na povratnu loptu I. Peharde, a pritisak zadnje linije Slaviji se konačno isplatio u 84. minuti.

Smušenost gostujućih obrambenih igrača u petercu iskoristio je joker s klupe Jakovljević koji je jednu odbijenu loptu pospremio za konačnih 2:2. Tražili su domaći igrači i kazneni udarac u posljednjim sekundama, no sudac Babić, koji je cijelu utakmicu izgledao malo nedoraslo za ovakav derbi, nije tako mislio te poslao igrače u svlačionicu. (AGM Kruna)

SLAVIJA                        2  (1)
SLAVONIJA                  2  (2)

PLETERNICA - Stadion S.Z. Šivo. Gledatelja: 500. Sudac: Goran Babić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Majstorović (7. - 11 m.), 0:2 Jakešević (11), 1:2 I. Peharda (36), 2:2 Jakovljević (84). Žuti kartoni: Kvaternik, V. Ančurovski, Žuljević (Slavija), Jakešević, Boban, Bekavac, Jan Neruda, Karačić (Slavonija).

SLAVIJA: Blašković, Kvaternik (od 74. Jakovljević), M. Peharda, I. Peharda, V. Ančurovski, Šubara, Mikić (od 62. Solić), Gomerčić (od 46. H. Ančurovski), Jelčić, Žuljević, Itrak.

SLAVONIJA: Vasić, Sokić, Božić, Podobnik, Soldo, Majstorović, Jos. Neruda (od 61. Karačić), Boban (od 87. Jan Neruda), Bekavac, Jakešević, Pavelić (od 67. Smojvir).