BOKS

Naslovi u Sl. Brod i Osijek
Objavljeno 5. travnja, 2017.

U zadarskoj dvorani Višnjik održano je pojedinačno Prvenstvo Hrvatske za mlađe uzraste (juniore, kadete i mlađe kadete). Ukupno najbolji su bili članovi zagrebačkog Nokauta, čiji su boksači ostvarili četiri pobjede u finalu. Vrlo uspješni bili su i predstavnici BK Osijek i BK Brod iz Slavonskog Broda. Kod juniora je Brođanin Gabrijel Veočić (do 75 kg) osvojio svoj šesti naslov prvaka Hrvatske nakon što je u finalu u prvoj rundi pobijedio Franu Dugopoljca (Marjan). Gabrijelov klupski kolega Marko Peić osvojio je naslov prvaka u kategoriji do 80 kg za juniore.

Osječani su osvojili četiri medalje, od čega i jedno zlato. Kod kadeta Filip Zdravčević, u kategoriji do 65 kg, u finalu je pobijedio na bodove Juru Kunića iz zagrebačkog Svetog Mihaela. Pobjeda je još značajnija jer je Filip upravo od Jure izgubio prošli mjesec na ligaškom kolu u Zagrebu. Bronce su u Osijek donijeli mlađi kadet Teo Vuletić (do 41,5 kg), kadet Patrik Steiner (do 62 kg), te junior Petar Filipović (do 63 kg). Osim njih u Zadru su od osječkih boksača nastupili i juniori Luka Volmut i Luka Dubravac, obojica u kategoriji do 66 kg. K.L.