DOIGRAVANJE ODBOJKAŠICA

Osječanke do prednosti tek nakon trilera u pet setova
Objavljeno 29. ožujka, 2017.

Četvrfinalna serija doigravanja za prvaka države između slavonskih klubova započela je vrlo dramatičnom utakmicom. U Gradskom vrtu odbojkašice Osijeka su na kraju došle do pobjede za koju su morale krvavo raditi pet setova i provesti nešto više od dva sata na parketu.

Domaće su furizono otvorile utakmicu, u prvom setu pomele su suparnice, naime, Novogradiščanke su osvojile svega devet poena. No, sastav Darija Fančovića po pravilu zna nakon odlično odigranog seta krenuti silaznom putanjom, a to se dogodilo i u ovoj utakmici. Naravno i gošće su podigle razinu svoje igre te su sljedeća dva seta riješile u svoju korist. U četvrtoj dionici Novogradiščanke su imale prednost u otvaranju, ali Osječanke su proigrale na vrijeme i izborile odlučujući set. On je također kao i veći dio susreta bio pun preokreta, a nakon rezultata 8:8 igralo se poen za poen. U završnici gošće vode 12:13, no u odlučujućim trenucima osječke odbojkašice su koncentriranije i s tri poena u nizu potvrđuju tešku, ali zasluženu pobjedu. Nova Gradiška ima za čime žaliti, a prigodu za popravni imat će već u subotu, kada su domaćini drugog dvoboja. N. Benčina