WTA TURNIR U MIAMIJU

Vekić povela sa 6:0 pa izgubila
Objavljeno 23. ožujka, 2017.

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati u 2. kolo velikog WTA turnira u Miamiju. Osječanku je u 1. kolu svladala Kineskinja Qiang Wang sa 0:6, 6:4, 6:2 nakon sat i 45 minuta igre. Vekić je odlično krenula u susretu, dobila prvi set sa 6:0 za samo 24 minute i potom oduzela servis Wang u prvoj igri drugog seta. No, nakon što nije iskoristila gem-loptu za 2:0, stvari su krenule loše za 20-godišnju Osječanku. Vekić je izgubila čak osam od svojih devet servis-gemova, što ju je odvelo u poraz. Pri rezultatu 4:4 u drugom setu Vekić je imala i 15-40 na servis Wang, no nije došla do "breaka", a u sljedećoj je igri pokleknula na svoj početni udarac pa se ušlo u treći set. U odlučujućem setu Vekić je dva puta imala "break" prednosti, no odmah je gubila tu prednost, a nakon što je Wang zadržala servis za 3-2, mlada Osječanka više nije uspjela zadržati rezultatski priključak. U drugo kolo plasirala se Ajla Tomljanović, nakon što je u prvom kolu sa 6:2, 1:6, 6:2 svladala Poljakinju Magdu Linette. Ta pobjeda protiv 73. tenisačice svijeta sjajan je rezultat za Tomljanović, koja je pala na 594. mjesto WTA ljestvice.

U drugom kolu Tomljanović čeka 13. tenisačica svijeta Elena Vesnina, protiv koje je do sada igrala jednom i slavila. Hina